1 Kasım'da istikrar ve güven için oy kullanın

Milli iradeye herkesin saygı göstereceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 Kasım aynı zamanda istikrarın oylanmasıdır

Giriş Tarihi: 31.10.2015 10:20
1 Kasım'da istikrar ve güven için oy kullanın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam aHaber-atv ortak canlı yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan, gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi:
7 Haziran seçiminden sonra yaşananlar ortada. Temenni ederim ki bu seçimde böyle bir tablo değil, millet iradesinin hakikaten istikrar ve güveni zedelemeyecek bir netice ortaya koymasıyla artık bu tür anlayışların da içine girilmez.
1 Kasım aynı zamanda istikrarın oylanmasıdır. Eğer istikrar istiyorsak, güven istiyorsak, oyumuzu nereye vereceğimizi çok iyi düşünmemiz lazım.
(Seçim güvenliği) Silahlı Kuvvetlerimiz, 1 Kasım'da alınması gereken bütün tedbirleri almış vaziyette. Ciddi manada kuvvet kaydırması yaptılar. Jandarma, polisimiz hakeza öyle.
Şimdiden söylüyorum. Eğer malum siyasi partiye yönelik bu tür (terörist) eylemler yapılırsa soru işaretini koyun. Bu kadar açık konuşuyorum. Çünkü o malum kampanyayı yürüten kişinin verdiği akıl da buydu. 'İcabında kendi içinde bu tür eylemleri yapacaksınız.' Benenson denilen, kampanyayı yürüten ekip, bunlara bu aklı verdi.
Bu ülkede aydın geçinen karanlıklar var. 100 tane aydın çıkmış ve onlar bize karşı saldırıya geçiyor. Sen oradan 100 tane çıkarsan, 500 tane de onun karşısında aydın çıkar ve nitekim onlar da gerekli cevabı verir.
Adam ne diyor? 'Amed.' Ne demek Amed? Türkiye Cumhuriyeti'nin tamamı, 7 siyasi bölge olarak bugüne kadar gelmiş.
Burada çok açık Kürt kardeşlerime sesleniyorum: Oyuna sahip çık. Çünkü bizim için bu oy namustur, şereftir. Öleceksek, bir kere ölelim. Buna sahip çıkalım ki bu tür insanların eline kalmasın... Allah göstermesin bunların buradaki herhangi bir güç devşirmeleri geleceğe yönelik bölgedeki sıkıntıları daha da artırır. Bölgeye huzur getirmez.
Bizim rabiamız budur diyorum; Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Milli iradeye herkes saygı gösterecek.

TERÖRLE SONUNA KADAR MÜCADELE
Terörle mücadelede, teröristle mücadelede kimse bizden şunu beklemesin. 'Acaba bu operasyonlara ara verilecek mi?' Cumhurbaşkanı olarak bu görevde olduğum sürece, nasıl bir tablo çıkar günü bilemem ama bu terörle mücadele benim anayasanın amir hükümleri gereği belirlenmiş görevlerim var. Nedir o? Milletin birliği, beraberliği, bütünlüğüdür, devletin bekasıdır. Bunu sonuna kadar sürdürmekte, Silahlı Kuvvetlerimizle birlikte, tüm güvenlik güçlerimizle birlikte kararlıyız.
Şu anda 2 bini aşkın terörist öldürülmüştür. Ve bu operasyonlar aynı kararlılıkla devam edecektir. Ama bizim de 200'e yakın şehidimiz vardır.
(Çözüm Süreci) Karşımızda bir muhatabımız olur diye inandık, ama karşımızda bir muhatap yokmuş... Bundan sonra da artık böyle bir grupla, grupçukla oturup da bu işleri konuşmaya gerek yok. Bundan sonra muhatabımız millettir.
Benim Kürt vatandaşımla, Kürt kardeşimle teröristi bir defa yan yana getirmeyin. Terörist başka bir şey ki bunlar haindir, alçaktır, ihanet içindedir ve bu vatanı parçalamak isteyen şebekelerdir, örgütlerdir. Ama benim Kürt kardeşim ayrıdır.

PARALEL, KÜRESEL İHANET ŞEBEKESİ
(Paralel Yapı) Artık bunlarda, işte dini kisve, vesaire hiçbiri kalmadı. Örgüt bu. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden, legal görünüm altında illegal bir örgütlenmedir. Amerika'da biliyorsunuz bir hukuk bürosu Robert Amsterdam, çok ciddi verilere ulaşarak, dediler ki 'Bu uluslararası adeta bir küresel ihanet şebekesi, küresel ihanet örgütü.' Ve şimdi oradan yaklaşarak o büro, şimdi dava açıyor.
Dağ ile şu anda bunların (Paralel Yapı) görüşmeleri var. Bu da yazılı medyada yer aldı. Bu görüşmeleri yapanlar 'Burada ne gibi adımları müşterek atabiliriz, medya olarak bize ne gibi görevler düşer', aralarında görev dağılımı yapıyorlar.
(Koza-İpek Grubu) Kayyum kararıyla ilgili ortaya konulan eylemleri görüyorsunuz. Peki daha önce bu yargı, Silahlı Kuvvetlerimizden tutunuz da çok farklı mahfiller, çok farklı gazete ve yazarları, çizerleri içeri attığı zaman bunların hiç sesi çıkıyor muydu? Şimdi iş kendilerine döndü. Tamam burası hukuk devleti, niye kaçıp giyorsunuz? Kalın.

SURİYE'NİN ŞANLI DİRENİŞÇİLERİ
Suriye'de bir kurtuluş savaşı mücadelesi var. Oradaki ılımlı muhalifler bir kurtuluş savaşı mücadelesi veriyor. Onlar Suriye'nin şanlı direnişçileridir. Kimse onlara terörist diyemez.
370 bin insanı katleden bir katilin savunucusu durumuna düşmek, onu kırmızı halıyla karşılamak bir defa uluslararası diplomaside pek de şık değil... İran şu anda 'Sonuna kadar ben Suriye'nin yanındayım....' Sen sonuna kadar yanındaysan, kusura bakma İran, biz de sonuna kadar Suriye yönetiminin karşısındayız, Suriye halkının yanındayız.

CANLI BOMBA 7 KİLO TNT İLE YAKALANDI
Siz silahınızla durmadan katliam peşindesiniz. Katliam yapacak canlı bombalar üretiyorsunuz. Bu akşam (dün) Suriye tarafına kaçarken yakalananlar var, canlı bomba. Üzerlerinde 7 kilo TNT, bunlar beraber yakalandılar.

PENSİLVANYA VE 'AMİRAL GEMİSİ'

Ne yazık ki Paralel Yapı, devletin içine sızmış virüs gibi. İstihbaratta da var, emniyet istihbarat, Milli İstihbarat, öbür tarafta emniyet teşkilatı, öbür tarafta Silahlı Kuvvetlerimiz. Bütün bu yerlerin hepsinde bunlar var. Çok ciddi iletişim sağlamaya devam ediyorlar. Bakanlıkların hemen hepsinde var. Bunları A'dan Z'ye temizlemek mümkün değil. Bir defa 657 değiştirilmediği sürece bu iş çözülmez. Memurun Muhakemat Kanunu değiştiği andan itibaren burada farklı sistem oturabilir.
(Muhalefetin seçim kampanyası) Biliyorsunuz bir Amerikalı şirket bu kampanyayı yürütüyor. Bu kampanyayı yürüten heyetle İstanbul Bebek'te malum Pensilvanya medyasıyla yine Türkiye'de malum 'amiral gemi' diye kendilerini tasnife tabi tutan ekibin temsilcileri bir araya gelmiş. Bu çalışmada özellikle ortaya bir şey konuldu; 'Siz hiçbir zaman bölücü terör örgütüyle kendinizi birlikte göstermeyeceksiniz, PKK aleyhinde konuşacaksınız.'

'BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDERLER'
(Muhalefetin 'iç savaş' söylemleri) Nerede iç savaş geliyor? Bununla milleti ürkütmek istiyorlar. Ne iç savaşı? Buna cesaret eden varsa, ortaya çıkar ama gereken cevabı da alır. Biz ta ne zamandan beri söylüyoruz... Biz kefenimizi giyerek yola çıktık. Ben tüm güvenlik güçlerime bu konuda inanıyorum. Silahlı Kuvvetlerime inanıyorum. Bunlar böyle bir yola mı tevessül edecekler, bedelini çok ağır öderler.

ANKARA'DA BEŞTEPE İSTANBUL'DA YILDIZ
Burası (Yıldız Sarayı) geçmişte kumarhane olarak kullanılmış. Burayı tamamen boşaltmak istiyoruz. Öyle yerlerimiz var ki ihya edilmesi lazım. Burayı İstanbul'da Cumhurbaşkanlığı'nın bir külliyesi, bir merkezi haline getireceğiz. Ankara'da Beştepe, İstanbul'da da Yıldız Sarayı veya Külliyesi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
1 Kasım'da istikrar ve güven için oy kullanın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz