Blok, terör, hayır siyaseti iflas etti

Başbakan Davutoğlu muhalefet liderlerini sert eleştirerek, "Biz birlik siyaseti ile devam edeceğiz. Bunlar blok, hayır ve terör siyaseti yapıyor. Bu siyasetleri iflas etti" diye konuştu

Giriş Tarihi: 31.10.2015 09:30
Blok, terör, hayır siyaseti iflas etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçimleri öncesi memleketi Konya'daki mitinginde kent meydanını dolduran 100 bin kişiye hitap etti. Davutoğlu'nun konuşmasından önemli satırbaşları şöyle:

GELECEK İÇİN BİR REFERANDUM:
1 Kasım seçimiyle Türkiye'nin geleceği, istikbali oylanacak. Neredeyse bu seçim bir referandum. Terörle, vesayet girişimleriyle bu ülkenin huzurunu bozdular. Terörü de bize yansıyan bölgedeki çatışmaları da birer birer yeneceğiz. Ülkemizin birliği, dirliği için güçlü bir yönetime ihtiyacımız var. Bizi bir daha 'na 'ye muhtaç etmeyin.

BAŞBAKANLIK İKRAM ETTİLER:
Ben milletin iradesinin her şeyin üzerinde olduğunu söyledim. Bu milleti yönetim boşluğuna düşürmedik. Uzlaşma yapmaya çalışırken diğer partiler görevden kaçmak için birer bahaneleri oldu. Biz hiçbir ön şart sunmamışken, Kılıçdaroğlu ne yaptı milletimizin yüzde 41 oy verdiği AK Parti'yi hükümet dışında tutmaya çalıştı. Kılıçdaroğlu bize blok siyaseti çıkardı ama biz blok tanımadık. Tapulu malları gibi birbirlerine başbakanlık ikram ettiler.

EVET DEMEYİ ÖĞRETECEĞİZ:
7 Haziran seçimleri sonrasında masaya geldiler, bizim dediğimizi yapın dediler. Uzlaşmaya gelmediler 13 yıllık değerlerimizden vazgeçmemizi istediler. Biz Filistin'den, Suriyeli mazlumlardan vazgeçmeyiz. Bizim yüreğimizde Hz. Mevlana'nın merhameti var. Sayın Bahçeli'nin ağzından hiç evet diye bir sözcük duydunuz mu? Tam bir uzlaşmaz tavır takındı ve bunu sürecin sonuna kadar devam ettirdi. Bahçeli'ye evet demeyi öğreteceğiz. Biz birlik siyaseti ile devam edeceğiz. Bunlar blok, 'hayır' ve 'terör' siyaseti yapıyor. Bu siyasetleri iflas etti. MHP ile hükümete dahil olmak istemeyen tek kişi Bahçeli'ydi. Biliyorum ki Türkiye'nin her yerindeki MHP'li kardeşlerim hükümete katılıp terörle mücadeleye katkı vermek istediler. Bahçeli de çıkıp "Şaşkınım" dedi. Sayın Bahçeli sen daha çok şaşırırsın. AK Parti bütün terör örgütleriyle mücadele ederken Bahçeli her şeye "Hayır" dedi. 1999'da kendi kitlesini katil ilan edenlerle hükümet kurdun, bize niye hayır dedin açıkla. Bize açıklamasan da kendi kitlene açıkla.

AÇIKLAMAZSAN NAMERTSİN:
Bahçeli ve Kılıçdaroğlu konuştuğumuz şeyleri kamuoyuna açıklarsa bizim sıkıntı yaşayacağını söylüyor. Eğer açıklamazlarsa namerttirler. Biz milletimize hesap veremeyeceğimiz hiçbir şeyi söylemeyiz. Kılıçdaroğlu'nu da Bahçeli'yi de milletimiz gördü. Bir daha beni onların kapısına göndermeyin. Hükümeti kurmak için bizi bunlara muhtaç etmeyin.

GÜZEL BİR BALKON KONUŞMASI YAPACAĞIM:
Başbakan Davutoğlu akşam da Kon Tv ve TRT'nin canlı yayın programlarına katılarak soruları yanıtladı. 2 Kasım sabahı netice ne olursa olsun güzel bir balkon konuşması yapacağını söyleyen Davutoğlu, "Bütün vatandaşlarımızı bağrımıza basacağız. Hiç kimseyi dışlamayacağız" dedi.

OYU ÖRGÜTLERE SUNDU
"HDP seçimden hemen sonra aldığı oyları terör örgütlerine sundu. Türkiye'ye saldırdılar kayaya çarptılar. Biz geçici hükümet demedik Türkiye tehdit altındayken bir dakika durmadık onlara haddini bildirdik. DAEŞ'e nasıl müsamaha etmediysek PKK'ya da müsamaha göstermeyeceğiz. Bunlar Kandil'e göre davrandılar. Seçim neticesi ne olursa olsun şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. İnsanlık dışı eylemlerin hedefi Türkiye ve kardeşliktir. Bu saldırılara karşı dimdik duracağız. Hiçbir şekilde boynumuz eğilmeyecek. Huzur ve istikrarı hedefliyorlar. Demokrasiyi zaafa uğratmaya çalışıyorlar. Ankara Gar'da yaşanan patlamayla seçimi erteletmek istediler. Silahlar gömülünceye kadar terörle mücadele edeceğiz."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Blok, terör, hayır siyaseti iflas etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz