Davutoğlu: Yeni Türkiye güneşi doğuyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Ankara mitinginde konuştu.. Davutoğlu muhalefete yüklenerek "Geçen seçimde yüzde 16 farkla geçtik CHP'yi. Kalktılar, yani yüzde 41 nere, yüzde 25 nere. Herkes bilir 41 ile 25'in farkını değil mi? Bunlar 25 ile başbakan olmaya kalkıştı." dedi

Giriş Tarihi: 31.10.2015 16:31 Güncelleme Tarihi: 31.10.2015 16:31
Davutoğlu: Yeni Türkiye güneşi doğuyor

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

AK Parti'nin Ankara mitingine ilgi bir hayli fazlaydı...

Merak etmeyin Ankara bizi güneşle karşılar dedim. Ankara'dan yeni Türkiye güneşi doğuyor. Buradan istiklal yolcularına selam olsun. Son mitingle mührü Ankara'dan vuruyoruz. Yarın mühür vurmaya hazır mısınız?

Tek başına iş başına demeye var mısınız?

Bütün Ankaralılara muhabbetlerimi sunuyorum. Türkiye siyasetinin nabzı burada atıyor. Burada 81 vilayetimizin yüreği var. Selam olsun Ankara'ya. Zaten Ankara ilk günden beri bizimle beraber oldu.

"YARIN AKŞAM BALKONDAN TEKRAR DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAPACAĞIZ"

Biz Ankara'nın taşı ile toprağı ile gurur duyuyoruz. Ankara bugün arife, yarın demokrasi bayramını kutluyoruz. Yarın akşam balkondan tekrar bir demokrasi şöleni yapacağız.

Samsun'dan, Erzurum'dan, Trabzon'dan, Diyarbakır'dan selam getirdim Ankara. İlk başkentten son başkente selam olsun.

Biz meydanları terk etmedik.

Bir tarafta terörün dili ile kendi devletini karalayanlar var. Diğer tarafta bu ülkeyi savunmak için gece gündüz çalışanlar var.

Anayasal hükümetten kaçtılar. Bizim milletimiz basiretlidir. Vicdanınızın sesi ile yarın yeniden büyük Türkiye diyecek misiniz? Görevden kaçanlara hesap soracak mısınız? Bizimle geleceğe yürümeye hazır mısın Ankara? İlk günkü aşkla Haydi Bismillah.

Mesele parti meselemiz değil. Memleket meselesi. Artık sadece ve sadece Türkiye var. Sen ben yok. Türkiye var. Bizim siyasetimizin felsefesi bu. Biz sadece Türkiye'yiz.

"DARBE SENARYOLARINI EN İYİ SİNCAN BİLİR"

Darbe senaryolarını en iyi Ankara bilir, Sincan bilir. Bugün milli tanklarımız sadece ve sadece ülke güvenliği için yürür. Silahlı kuvvetlerin dünyaya gücünü göstermek için yürür. Millete güç göstermek için bir daha bu sokaklarda tanklar yürümeyecek.

"YÜZDE 25 İLE BAŞBAKAN OLMAYA KALKIŞIYORLAR"

Geçen seçimde yüzde 16 farkla geçtik CHP'yi. Kalktılar, yani yüzde 41 nere, yüzde 25 nere. Herkes bilir 41 ile 25'in farkını değil mi? Bunlar 25 ile başbakan olmaya kalkıştı. Olmadı, yüzde 15 ile Bahçeli'ye teklif etti. Ya Allah aşkına matematik bilen böyle oyunlara girer mi? Onun için aman yarın, öyle sağlam gidin ki sandıklara bir daha bu hesapların içine giremesinler.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Yeni Türkiye güneşi doğuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz