'Tanık'ı 'sanık' yapan Zaman'a soruşturma

Paralel Yapı’nın sözcülüğünü üstlenen Zaman Gazetesi yeni bir yalan habere daha imza attı. Gazete Koza-İpek Holding’e kayyum atanmasına gerekçe oluşturan bilirkişi raporunu hazırlayan Şafak Ertan Çomaklı’nın tanık olarak yer aldığı davada Çomaklı’yı itibarsızlaştırmak için sanık olarak göstererek karalama kampanyası başlattı. Haber üzerine Zaman Gazetesi hakkında "adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs" ve "yargı görevini yapanları etkilemek" suçlarından soruşturma başlatıldı.

Giriş Tarihi: 31.10.2015 15:53
'Tanık'ı 'sanık' yapan Zaman'a soruşturma

ANKARA(STAR)
Paralel Yapı'nın yayın organların Zaman Gazetesi yalan bir habere daha imza attı. Gazete bugünkü baskısında Koza- İpek Holding'e kayyum atanmasına gerekçe oluşturan bilirkişi raporunu hazırlayan Şafak Ertan Çomaklı'nın tanık olarak yer aldığı bir davada sanık olduğunu yazdı ve Çomaklı hakkında karalama ve itibarsızlaştırma kampanyası başlattı.

YALAN, BELGELERİYLE ORTAYA ÇIKTI

Zaman Gazetesi haberinde, Dumlupınar Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Mehmet Soydan'ın Kırgızistan'dan araba getirme vaadiyle Cenap Gerçek ve Şafak Ertan Çomaklı tarafından dolandırıldığını ve Çomaklı'nın 2 yıl hapis cezası aldığını iddia etti. Ancak haberin yalan olduğu ve Çomaklı'nın sanık değil tanık olduğu belgeleriyle kısa sürede anlaşıldı.

SANIK DEĞİL TANIKTI

Mahkeme tutanaklarına yansıyan olayın aslı şöyle gerçekleşti;
"Şafak Ertan Çomaklı, Cenap Gerçek tarafından sağlık sorunlarının tedavi ettirileceğini gerekçesiyle 40 bin dolar dolandırıldı. Olay üzerine Çomaklı'nın annesinin müşteki olarak yer aldığı bir dava açıldı. Dava sonucunda Gerçek hakkında bir yıl, bir ay hapis cezası verildi. Aynı kişi tarafından kendisi de dolandırılan Çomaklı, haberdeki davada tanık olarak bulundu."

Fakat Zaman Gazetesi Koza-İpek Holding olayında bilirkişi raporunu hazırlayan Çomaklı'ya iftirada bulunmak için olayı çarpıttı. Haber üzerine gazete hakkında "adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs" ve "yargı görevini yapanları etkilemek" suçlarından soruşturma başlatıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tanık'ı 'sanık' yapan Zaman'a soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz