Oyum 'ye diyen 'ya yine linç!

1 Kasım seçimleri için "Benim oyum 'ye" diyen dünyaca ünlü yazar , sosyal medyada linç edildi.

Giriş Tarihi: 1.11.2015 14:04
Oyum Ak Parti'ye diyen Alev Alatlı'ya yine linç!

"Benim oyum 'ye" diyen Alatlı Sabah.com.tr'ye yaptığı açıklamada "Bilin ki 1 Kasım seçimleri,olağan bir demokratik seçim olmaktan çıkmış, ülkenin ve hatta Ortadoğu'nun kaderini belirleyecek uluslararası olay haline gelmiştir!" ifadelerini kullamıştı.

Seçime sayılı günler kaldı. CHP, HDP, MHP Paralel Yapı'ya kucak açtı. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Paralel Medya ve Doğan Grubu tarafından parlatıldı.

LİNÇ KAMPANYASI BAŞLATTILAR

Beyaz Türkler, Demirtaş'ı bağrına bastı! İşte sosyal paylaşım sitesi Twitter'da cirit atan bu zihniyet dünyaca ünlü yazarı hedef aldı!
Sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki @alatlialev adlı adresten "Türkiye'nin önüne takoz konulmasını istemiyorum. Bu yüzden oyum AK Parti'ye" mesajı yazıldı.

Söz konusu hesabın altında "'nın bir bakışta gözünden tanıdığı, okurlarının toplandığı ve güncel sözlerinin yer aldığı Twitter hesabı" şeklinde bir not vardı. Alatlı ise sadece @AlAlatli adlı adresin kendisine ait resmi Twitter hesabı olduğunu açıkladı.

Ancak buna rağmen usta yazarın "Bir kalem darbesiyle atar ergenleri sokağa döken" dediği zihniyet Alatlı hakkında linç kampanyası başlattı.

'TARİH SİZİ YAZACAK...'

Gezi olaylarıyla yüzlerini gösteren söz konusu zihniyet, sosyal medyada Alatlı'ya hakaretler yağdırdı. Hem Alatlı hem de AK Parti'yi karalama kampanyası başlatıldı. Bu çıkışın ardında ise Alatlı'nın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın elinden aldığı ödül vardı.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nü alan Alatlı, törendeki konuşmasında da kaos lobisinin gerçek yüzünü ortaya çıkartmıştı. Alatlı'nın şu sözleri hafızalara kazınmıştı: "Dünya 5'ten büyüktür. Beynelmilel medya kartellerinin, muhtelif strateji uzmanlarının nadan dünyalarından büyüktür.

Sayın Cumhurbaşkanım, siz ve ekibiniz dünyadaki bugün 1.5 milyon Suriyeli'ye kapılarını açtığınız için tarih sizi ayrı bir yere
yazacak..."

Gezi olaylarıyla yüzlerini gösteren söz konusu zihniyet, sosyal medyada Alatlı'ya hakaretler yağdırırken, Twitter'da hem Alatlı hem de AK Parti'yi karalama kampanyası başlatıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyum Ak Parti'ye diyen Alev Alatlı'ya yine linç!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz