Savunma vermiyorum

Trabzonspor-Gaziantep maçındaki olaylardan dolayı PFDK'ya sevk edilen Usta, "Beni PFDK'ya sevk etme yetkileri yok, kesinlikle savunma yapmayacağım" dedi. Usta'nın TFF Başkanı Demirören ile ciddi fikir ayrılıkları yaşadığı konuşuluyor

Giriş Tarihi: 3.11.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 3.11.2015 09:26
Savunma vermiyorum

TFF Başkan Vekili İbrahim Usta noktayı koydu

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili İbrahim Usta, Trabzonspor-Gaziantep maçından sonra "Hakem soyunma odasındaki sportmenliğe aykırı hareketi ve hakaretleri" sebebiyle TFF Hukuk Müşavirliği tarafından PFDK'ya sevk edilmesine çok sert tepki gösterdi. Türk futbol tarihinde ilk defa bir başkan vekili disipline gönderilirken, Usta'nın yakın çevresine, "Beni PFDK'ya sevk etme yetkileri yok, savunma yapmayacağım" dediği öğrenildi. Özellikle hakem atamaları konusunda TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile ciddi fikir ayrılıkları yaşayan Usta'nın birçok hukukçudan fikir aldığı ve Disiplin Kurulu'na sevki için bir basın toplantısı yapacağı bildirildi.

Divan'dan TFF'ye çağrı

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Gaziantepspor maçı sonrası yaşanan olaylar ve başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile kulüp yöneticilerinin ceza kuruluna sevk edilmeleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Son dönemlerde yaşanan saha içi ve saha dışı olaylardan kaygı duyduklarını dile getiren Ali Sürmen, "Futbolumuzda yaşanmakta olan adaletsizliklerden ders çıkarmayanlar, bir olaya bağlı olarak sadece talimatları en ağır şekli ile uygulayarak sonuç üretmeye kalkar ise en büyük hatayı yaparlar. TFF'ye çağrım, kendilerinin tarafsızlığına gölge düşürmeyecek uygulamaları hayata geçirmeye başlamalarıdır" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Savunma vermiyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz