Bahçeli karşıtları Meral Akşener'i istiyor

MHP'de bazı isimler Meral Akşener ile görüşerek adaylığa ikna etmeye çalıştığı konuşuluyor.

Giriş Tarihi: 4.11.2015 11:59 Güncelleme Tarihi: 4.11.2015 13:00
Bahçeli karşıtları Meral Akşener'i istiyor

7 Haziran'da aldığı yaklaşık yüzde 17 oyu eriterek 1 Kasım'da yüzde 12'lere düşünen Devlet Bahçeli'nin partide suyunun kaynadığı konuşuluyor. Öyle ki parti merkezine her gün telefon yağıyor. Telefon başındaki ülkücülerin tek mesajı var: Yeter Artık!

MERAL AKŞENER İSTENİYOR
Habertürk'te yer alan habere göre, Bu sırada parti içi ve dışı muhalefet de boş durmuyor. Bu kanadın önemli isimlerinin 1 Kasım'da liste dışı bırakalın Meral Akşener'i adaylık için ikna etmeye çalıştığı gelen bilgiler arasında...

"NEREDE HATA YAPTI?"
Seçim gecesi sonuçlar ortaya çıktıktan sonra "İstifa etti" söylentileri üzerine partinin yönetim kadrosunun görev başında olduğu ve hizmete devam edeceği açıklaması yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ertesi gün de Başkanlık Divanı'nı toplayıp durumu değerlendirdi. Divan'da, seçim sonuçlarını analiz etmek amacıyla ve "Nerede hata yaptık?" sorusuna yanıt aramak üzere bir komisyon kurulması kararlaştırıldı. 1 Kasım sonrasında "Hepimiz yerimizdeyiz, iş başındayız" mesajı veren Bahçeli'nin kurmayları, ufukta kongre görünmediğine işaret ediyor. Bahçeli'nin "güven tazelemek için de olsa" kongre toplamayı düşünmediğini, kongrenin 2017'de yani zamanında yapılacağını kaydeden kurmaylar, son kongrenin 7 Haziran öncesinde yapıldığını anımsattı.

MERAL AKŞENER ADI
Parti tabanından genel merkeze ise "Yeter artık" telefonları geliyor. Nazif Okumuş gibi eski milletvekilleri, kamuoyu önünde ilk kez Bahçeli'ye, "Kurultayı topla, dışarıdaki ülkücüleri de çağır, karşına kim çıkacaksa çıksın" çağrıları yapıyor. Bu ortamda partide en çok öne çıkan isim, seçim öncesi listeye konulmayan Meral Akşener. Parti içi ve dışı muhalefetten bazı isimlerin Akşener ile görüşerek adaylığa ikna etmeye çalıştığı belirtiliyor. Genel merkez yönetimi, partide kurultay ihtiyacı olmadığını savunurken, bu tür bir girişimin sonuçsuz kalacağını savunuyor. Parti tüzüğüne göre delegenin beşte biri, diğer deyişle 270 kadar imza ile olağanüstü kurultay toplanabiliyor. Genel merkez yöneticileri, "Bulsunlar delegeyi, toplasınlar kongreyi" mesajı veriyor.

"HDP İLE KURSAK KIYAMET KOPARDI"
Seçim sonucunun faturasının MHP'ye kesilmesine tepki gösteren MHP kurmayları, "Hükümetin kurulmamasından bizi sorumlu tutmaları doğru değil. AK Parti 7 Haziran'dan itibaren 1 Kasım için çalıştı. Bize koalisyon teklif etmediler. Biz CHP ile hükümeti kursak, HDP de içeriden ya da dışarıdan destek verseydi kıyamet kopardı. HDP ile kurmadık diye suçlayanlar var ama o zaman da 'Neden kurdunuz?' eleştirileri gelecekti" dediler.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli karşıtları Meral Akşener'i istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz