Erkan Koyuncu davasında karar açıklandı

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde demir kapıya sıkışarak yaşamını yitiren gazeteci Erkan Koyuncu'nun ölümü ile ilgili davada karar açıklandı.

Giriş Tarihi: 4.11.2015 13:51
Erkan Koyuncu davasında karar açıklandı

Güvenlik görevlisi Fatih D. 'taksirle adam öldürme' suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu ceza günlüğü 20 TL'den 15 bin 100 TL para cezasına çevrildi.

Bakırköy 31. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına, sanık Fatih D. ile avukatı Ferat Çağıl katıldılar. Geçen yıl yapılan ilk duruşmada maktul Erkan Koyuncu'nun eşi Bediriye Koyuncu, zararının giderildiğini belirterek şikayetinden vazgeçmiş, davaya katılmak istemediğini ifade ettiği için karar duruşmasına da gelmedi.GÜNLÜĞÜ 20 TL'DEN 15 BİN 100 TL PARA CEZASI


Karar duruşmasında sanık Fatih D., taksirle ölüme neden olduğu gerekçesiyle 2 yıl 1 ay hapis cezası aldı. Hakim, günlüğü 20 TL olmak üzere cezayı 15 bin 100 TL adli para cezasına çevirdi. Hakim son olarak sanığın sabıkasız oluşu, meydana gelen maddi zararın karşılanmış olması, mağdurun şikayetinden vazgeçmesini göz önüne alarak sanık hakkında verilen hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Tesislere girmek isterken kafası 5 tonluk demir kapıya sıkışan Erkan Koyuncu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.GEREKÇELİ KARAR: ASLİ KUSURLA ÖLÜME SEBEP OLDU

Mahkeme, hükmün gerekçeli kararını da yazdı. Bilirkişi raporuna, tanıkların ifadelerine ve sanık güvenlik görevlisi Fatih D.'nin savunmasına yer verilen kararda, "Sanık Fatih D.'nin atılı suçu işlediği ve asli kusurla bir kişinin ölümüne neden olduğu dosya kapsamında anlaşılmaktadır" denildi. Sanığın kusur durumu, suçun ağırlığı, suçun işlenişindeki özelliği ve meydana gelen zararın ağırlığına dikkat çeken mahkeme, bu nedenle sanığı "Taksirle adam öldürme" suçunun alt sınırı olan 2 yıl yerine 2 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırdı. İyi halden cezayı 2 yıl 1 aya indiren mahkeme, bu cezayı da 15 bin 100 TL adli para cezasına çevirdi. Mahkeme, sanığın bu cezasını da 5 yıl süre ile erteledi.

5 TONLUK DEMİR KAPIYA SIKIŞARAK ÖLMÜŞTÜ

Galatasaray'ın 2 Ağustos 2014 günü Florya Metin Oktay tesislerinde yapılacak antrenmanı takip etmek için giden Sabah Gazetesi foto muhabiri Erkan Koyuncu, 5 tonluk demirden yapılma kapıya sıkıştı. Kafasından ağır yaralanan Koyuncu,kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüle soruşturma sonucunda kapıyı kapatan güvenlik görevlisi Fatih D. hakkında "Taksirle adam öldürme" suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkan Koyuncu davasında karar açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz