Kelkit AK Parti'yle yürüdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirilerine "Ben Kelkit delikanlısıyım" diye yanıt veren Aydın Doğan'ın memleketinde AK Parti yüzde 75.9 oy aldı. Hemşehrileri ise Doğan'a tepkili: Kelkit delikanlısı terörle yan yana durmaz

Giriş Tarihi: 4.11.2015 10:37 Güncelleme Tarihi: 4.11.2015 10:54
Kelkit AK Parti'yle yürüdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik tepkilerine, "Ben Kelkit delikanlısıyım" diyerek karşılık veren Doğan Medya patronu Aydın Doğan'ı hemşehrileri de yalnız bıraktı. Kelkit, 1 Kasım seçimlerinde oyunu AK Parti'den yana kullanırken Doğan'ın Gümüşhaneli hemşehrileri, "Biz bu vatan için, bu millet için yürüyenlerle beraberiz. Teröristlerle, paralelcilerle yan yana duranlarla değil" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'yi hedef alan Doğan Grubu, bu uğurda başta PKK olmak üzere terör faaliyetleri gerçekleştirenlerle beraber yürüdü. FETÖ'nün yayın organlarıyla birlikte Paralel çeteleri görmezden gelen Doğan Grubu, Hilton arazisinden sağlamayı amaçladığı rantı da elde edemeyince eleştirilerin dozunu arttırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepkisine Hürriyet gazetesinden cevap veren Aydın Doğan ise "Kelkit delikanlısıyım" demişti.

AK PARTİ YÜZDE 11.5 YÜKSELDİ
Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde yaşayanlar bu tartışmada Erdoğan ve AK Parti'nin yanında yer aldı. 7 Haziran'da AK Parti'ye 11 bin 924 (Yüzde 64.5) oy veren Kelkitliler bu seçimde bu oranı 14 bin 142'ye (Yüzde 75.9) yükseltti. AK Parti Gümüşhane genelinde ise 7 Haziran'da yüzde 56.7 olan oyunu yüzde 68'e yükseltti. Kelkitliler böylece Erdoğan'ın, "Kelkit seninle yürümüyor, bizimle yürüyor" sözlerini de doğrulamış oldu. İHH Gümüşhane Şube Başkanı Selim Nas, AK Parti'nin zaferinin Aydın Doğan için hüsran olduğunu söyledi. En büyük hüsranı memleketinde yaşadığını vurgulayan Nas, "Aydın Doğan'ın yazarları açıkça HDP'ye oy istedi. Aydın Doğan'ın 'Kelkit delikanlısı' ifadesinin içinin ne kadar boş olduğu da ortaya çıktı. Doğan devlet terbiyesinden uzak. Oysa ki Gümüşhane insanı devletine ve devlet büyüklerine saygılıdır. Hem Aydın Doğan hem de medyası sınıfta kalmıştır" dedi.

'GİTSİN PARTİ KURSUN'
Gümüşhane İlim Yayma Cemiyeti Kurucu Başkanı Ömer Akıncı da "Biz asla PKK ile yan yana durmadık, durmayacağız. Bu topraklar memleketine ve devletine bağlı insanlarla yoğrulmuştur. Kendisi bu toprağın çocuğu olduğunu söylüyor ama bu topraklar onu kabul etmediğini gösterdi. Türkiye eski Türkiye değil artık" diye konuştu. Kelkitli vatandaşlar da Aydın Doğan'a sert tepki gösterdi. Halil Vural, "Bir defa Kelkit delikanlısı devletine karşı çıkmaz. Fakirlerin dostu, mazlumların yanında olan ve kendini bu ülkeyi büyütmeye adamış bir lidere savaş açmaz. Teröristlerle ya da paralelcilerle ittifaklar yapmaz. Aydın Doğan dersini alsın" ifadelerini kullandı. Ordu Akan da "Doğan siyaset yapacak ise işadamlığını bıraksın parti kursun" dedi.

MHP ADAYINA DESTEK VERMİŞ
Aydın Doğan'ın Gümüşhane'de MHP adayı Mustafa Canlı'nın kazanması için çalıştığı da ortaya çıktı. Aydın Doğan'ın akrabası Halit Doğan ve yeğeni Tuğrul Doğan aracılığıyla gönderdiği gıda paketlerinin MHP'liler tarafından dağıtıldığı öğrenildi. AK Parti Kelkit İlçe Başkanı Yusuf Aydın, "Biz bu yaşananların tamamından haberdardık. Milleti 'Makarnaya kömüre oy veriyorlar' diye suçlayan Aydın Doğan, millete gıda paketi dağıtarak yönlendirebileceğini zannetti. Ama Kelkit ve Gümüşhane halkı tokatı suratlarına çarptı" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kelkit AK Parti'yle yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz