Umut Oran olağanüstü kurultay çağrısı yaptı

FETÖ'nün sözcülüğünü üstlenen CHP eski İstanbul Milletvekili Umut Oran, 1 Kasım seçimlerinde CHP'nin aldığı oy oranının genel başkan ve parti yetkililerinin başarısızlığı anlamına geldiğini belirtip olağanüstü kurultay çağrısı yaptı. Oran kurultayda genel başkanlığa aday olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 4.11.2015 10:51 Güncelleme Tarihi: 4.11.2015 10:59
Umut Oran olağanüstü kurultay çağrısı yaptı

1 Kasım seçimlerinde beklediğinden düşük oy alan CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa edip etmeyeceği tartışılmaya başlandı. Kılıçdaroğlu istifa etmeyeceğini söylerken, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de dün yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu'nun istifasına gerek olmadığını, şubat ayında düzenlenecek olağan kurultayda isteyenlerin genel başkanlık yarışına girebileceğini belirtmişti.

Her taşın altından Umut Oran çıkıyor

'GÜVENOYU TAZELEMESİ GEREK'


Oran yaptığı yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun hiç vakit kaybetmeden olağanüstü kurultayı kendi iradesiyle toplaması ve acilen güvenoyu tazelemesi gerektiğini belirterek, "Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gerçeklerle yüzleşip gereğini yapmadığı takdirde en büyük görev CHP örgütüne ve mevcut kurultay delegelerine düşecektir" dedi.

'BEŞTE BİRİNİN İMZASI GEREKİYOR'


CHP'de Genel Başkan Yardımcıları, Parti Meclisi üyeleri, Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri, milletvekilleri ile il ve ilçe kongrelerinde seçilenler delege oluyor. CHP tüzüğüne göre, olağanüstü kurultay ya yönetim kararı ya da delege sayısının beşte birinin imzası ile toplanıyor. Oran adaylığını ise "Gelin değişimi ve dönüşümü beraber gerçekleştirelim. Ben CHP'nin tek başına iktidarını kurmak için her türlü görev ve sorumluluğu almaya hazırım" sözleriyle açıkladı.

Umut Oran'ı 'Fuat Avni' yaktı

MUHARREM İNCE İLE YARIŞMIŞTI


CHP 35. olağan kurultayını 10 Ağustos 2014'teki cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle Parti Meclisi kararıyla bir yıl ertelenmiş, Aralık ayında yapılması planlanan parti kurultayını genel seçim gerekçesiyle sonra yapacağını bildirmişti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki yenilginin ardından gerçekleştirilen 18. olağanüstü kurultayda ise Kılıçdaroğlu, Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile yarışmış ve yine genel başkan olmuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Umut Oran olağanüstü kurultay çağrısı yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz