Çalışkan hala istifa etmedi

Samanyolu TV'nin sık sık yorumcu olarak ekran karşısına çıkardığı CHP'li akademisyen Koray Çalışkan, 1 Kasım genel seçimleri öncesi AK Parti'nin oylarını yüzde 47'ye ulaşması durumunda istifa edeceğini söylemişti ama hala istifa etmedi.

Giriş Tarihi: 6.11.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 6.11.2015 11:06
Çalışkan hala istifa etmedi

Sürekli boy gösterdiği Samanyolu TV ekranlarında 1 Kasım genel seçimleri öncesi AK Parti'nin oy oranını yüzde 47 olarak gösteren anket şirketine 'şarlatanlar' diyen, AK Parti'nin yüzde 47 alması durumunda akademisyenlikten istifa edeceğini söyleyen Koray Çalışkan istifayı unuttu.

"AKADEMİSYENLİĞİ BIRAKIRIM"

Kendisini "Siyaset bilimci" olarak pazarlayan Doç. Dr. Koray Çalışkan, 1 Kasım seçimleri öncesinde Samanyolu TV ekranlarında AK Parti'nin yüzde 47 oy oranına ulaşacağını söyleyen kamuoyu araştırma şirketine tepki göstermiş, "AK Parti yüzde 47'nin yanına bile yaklaşamaz. Yüzde 40 aldıklarına bile zil takıp oynayacaklar" ifadelerini kullanmıştı. "Kendisine güvenen kanalların böyle şarlatanları çıkarmaması gerekiyor" diyen Çalışkan "Ben siyaset bilimciyim, araştırmacıyım. Biz bu araştırmaların metodolijisini öğreten insanlarız... Bu adam, nereden çıkarmış yüzde 47'yi? AK Parti, kesinlikle yüzde 47 oy alamaz. Yüzde 47'yi bırak, ona yaklaşamaz bile. Yüzde 40'ı bulsun, mutlu olsun. O zat, seçimden sonra bir daha araştırma yapmasın. Hadi çıksın benimle televizyona. Eğer haklı çıkarsa; ben bu akademisyenliği bırakırım" demişti.


Yeniakit

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalışkan hala istifa etmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz