Vatandaş 'ayar' verdi

Başbakan Yardımcısı Türkeş: Vatandaşlar, tekrar normal ayarlarına getirdi diyelim bu işi. Yani hükümet olmak istemeyen partilere 'Sen şurada, kenarda dur' dedi

Giriş Tarihi: 6.11.2015 11:29
Vatandaş 'ayar' verdi

Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, seçim sonuçlarını değerlendirdi. AA'ya konuşan Türkeş, "Vatandaşlar, tekrar normal ayarlarına getirdi diyelim bu işi. Yani hükümet olmak istemeyen partilere 'Sen şurada, kenarda dur' dediler. Terörle arasına mesafe koyamayan partiyi de aşağıya çektiler. Dolayısıyla da önümüzdeki 4 yılı kim götürebilir diye bakıldığında da AK Parti'ye yöneldiler" diye konuştu, şu mesajları verdi.

HALK 'KENARDA DUR' DEDİ
AK Parti'de, bu 4 ay içinde oy yükselişinde 7 Haziran'da koalisyon yapılamayışı, diğer siyasi partilerin negatif tavırlarının ve terörle arasına mesafe koyamayan bir siyasi partinin Meclis'te hak etmediği kadar büyük bir oranla temsil edilmesinin vatandaşlarda rahatsızlık yarattığını düşünüyorum. Vatandaşlar, tekrar normal ayarlarına getirdi diyelim bu işi. Yani hükümet olmak istemeyen partilere 'Sen şurada, kenarda dur' dediler. Terörle arasına mesafe koyamayan partiyi de aşağıya çektiler. Dolayısıyla da önümüzdeki 4 yılı kim götürebilir diye bakıldığında da AK Parti'ye yöneldiler.
Ben 'yüzde 46'nın üstü' diyordum ama yüzde 49,5'i tahmin etmiyordum.
Vatandaş bu mesajı görmüş. Ben onu çok memnuniyetle karşıladım. Siyasi partiler koalisyonu beceremediler ama vatandaş AK Parti'nin bünyesinde bir koalisyon yapmış oldu. Diğer partilerden buraya oy akışkanlığı sağlandı. Tabii ki Sayın Başbakanımızın balkon konuşmasında da beyan ettiği gibi bundan sonra herkese eşit hizmet arzı için elimizden geleni yapacağız.

'TERÖRLE MÜCADELEYE DEVAM'
Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, terörle mücadele konusunda da önemli mesajlar verdi. Türkeş, iktidar olarak terörü seyretmelerinin söz konusu olmayacağını belirterek, "(Terörü) Onların yanına bırakmamız söz konusu değildi. O bakımdan daha önceden beri takip eden çalışmalar seçim sebebiyle bir iki gün aralanmış olabilir ama şu anda şiddetle, terörle mücadeleye devam ediyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaş 'ayar' verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz