Adana ATAK ile kalkınacak

Adana için yerel yönetim, STK'lar ve iş dünyası taşın altına elini koydu. ATAK A.Ş. adıyla kurulan şirket şehri kalkındıracak projelere imza atacak

Giriş Tarihi: 8.11.2015 14:00 Güncelleme Tarihi: 8.11.2015 14:00
Adana ATAK ile kalkınacak

Adana yeni kurulan Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş. (ATAK A.Ş.) ile büyük bir ekonomik kalkınma hamlesine hazırlanıyor. Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ortaklığı ile kurulan ATAK A.Ş., devlet ve kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, meslek kuruluşları, STK'lar ve özel sektör ile işbirliğine giderek yurtiçi ve yurtdışı kaynaklara ulaşacak. Şirket, yatırım ve iş geliştirme projeleri ile birlikte bünyesi dışından gelecek somut ve sürdürülebilir projelere de destek verecek. ATAK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe yürütülecek. Yönetimde ise iş dünyası ve meslek örgütlerinin yöneticilerinin de bulunduğu 7 kişi bulunuyor.

ÖNCELİKLİ HEDEF İSTİHDAM
Kâr amacı gütmeyen şirketin önceliği ihracat, istihdam ve yerel satın alma olacak. "İşim Gücüm Adana" projesiyle şehirde kalifiye eleman yetiştirilmesinin önü açılacak. "Adana Sizi Bekliyor" projesiyle Adana'nın turizm potansiyeli canlandırılacak. "Tarımsal Mikro-Girişimcilik Modeli" projesi ise tarım kökenli işsizlere mikrogirişimci bazlı istihdam sağlamayı amaçlıyor. "Invest in Adana" projesiyle ulusal ve uluslararası yatırımcılara kentin etkin tanıtımı yapılacak. "İş Fikirleri ve Girişimcilik Merkezi" projesi ile de girişimcilere çeşitli destekler sağlanacak.

TANITIM TOPLANTISI YAPILDI
Şirketin tanıtım toplantısına katılanlar (soldan sağa): İlhami Günsel (ATAK A.Ş. Genel Müdürü), Şahin Bilgiç (Adana Ticaret Borsası Bşk.), Bekir Sütcü (Hacı Sabancı OSB Bşk.), Hüseyin Sözlü (Adana Büyükşehir Belediye Başkanı), Mustafa Büyük (Adana Valisi), Atila Menevşe (Adana Ticaret Odası Bşk.), Tarkan Kulak (Adana Ticaret Odası Meclis Bşk.), Zeki Kıvanç (Adana Sanayi Odası Bşk.), Ali Haydar Bozkurt (Toyota Türkiye CEO)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana ATAK ile kalkınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz