CHP yine karıştı!

CHP’de seçimin ardından ortalık fena karıştı. Yeni isimler genel başkan adayı olurken partiyi eleştiren CHP’ye yakın yazarlar Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar’a İzmir İl Başkanı Bedri Serter’den sert tepki geldi. Serter, sosyal medya üzerinden Özdil ve Dündar’a “Herkes haddini bilecek” diye seslendi

Giriş Tarihi: 8.11.2015 11:30
CHP yine karıştı!

CHP'de 1 Kasım seçimlerinin ardından ortalık fena karıştı. Peş peşe yapılan kurultay çağrılarının ardından birçok isim genel başkan adaylığı sinyali verirken partiyi eleştiren CHP'ye yakın yazarlar Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar'a İzmir İl Başkanı Bedri Serter'den sert tepki geldi. Serter, sosyal medya üzerinden Özdil ve Dündar'a "Herkes haddini bilecek" diye seslendi. Bunun üzerine Uğur Dündar, yine sosyal medya üzerinden Serter'e "İzmir'deyim, gel de haddimi bildir Serter" cevabını verdi. Yılmaz Özdil cephesinden henüz bir açıklama gelmezken kavgaya Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil'in yakın arkadaşı CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel de girdi. Atila Sertel, partisinin İl Başkanı Bedri Serter'e "Özdil ve Dündar'dan özür dile" çağrısı yaptı. Serter'den bu tepkilere cevap gecikmedi. Yeni Asır'a konuşan Bedri Serter, "Ben Sertel'in de bağlı bulunduğu partimizin Genel Başkanına laf söyletmem. Özür de dilemem. Ne yazdıysam odur" dedi. 


"DEFOLUP GİDECEKSİNİZ KARDEŞİM"

Yılmaz Özdil, seçimin ardından kaleme aldığı yazıda "yeni CHP"yi guguk kuşuna benzeterek, "Yeni CHP'nin misyonu Yeni Türkiye'ci AK Parti'yi iktidarda tutmaktır... Tıpış tıpış değil. Defolup gideceksiniz kardeşim!" diyerek Kılıçdaroğlu ve ekibine tepki göstermişti. Uğur Dündar da CHP ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu eleştiren yazılar yazmıştı. Dündar seçimden sonraki bir yazısında, "Kanımca ana muhalefet partisi CHP 'Uslu' görünüm ve 'Olumlu siyaset (!) sergilemek yerine kapı kapı dolaşarak aktif bir strateji uygulamış ve 'kriz' senaryosunun ardındaki gerçekleri topluma yeterince anlatabilmiş olsaydı, sonuç değişmese bile, umut verici bir oy artışı sağlayabilirdi. Haydi bu olmadı. Ama bakıyorum Kemal Kılıçdaroğlu'ndan CHP'ye gönül verenlerin bundan sonrası için beklediği sinyaller de gelmiyor! Seçmenine umut aşılamak yerine karamsar duygularla baş başa bıraktı" ifadelerini kullanmıştı. 


"HERKES HADDİNİ BİLECEK"

Özdil ve Dündar'ın bu yazılarına CHP İl Başkanı Bedri Serter'den sert tepki geldi. Serter, sosyal medya üzerinden "Gazeteciyim diye köşe yazıp Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret eden Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar'ı kınıyor, daha da yazılarını okumuyorum. Herkes haddini bilecek" dedi. Serter'in açıklamalarına Dündar da yine sosyal medya üzerinden cevap verdi. Dündar, "İzmir CHP İl Başkanı Bedri Serter yapıcı eleştirilerim nedeniyle beni okumayacak ve haddimi bildirecekmiş! Zihniyete, tahammülsüzlüğe bakın... CHP'yi halktan koparan zihniyet budur. İzmir halkı bunların çok önüne geçti farkında değiller. İzmir'deyim, gel de haddimi bildir Serter!" ifadelerini kullandı. 


SERTEL DE KAVGAYA GİRDİ

Giderek büyüyen kavgaya İzmir Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı, CHP İzmir Milletvekili seçilen Atila Sertel de girdi. Dündar ve Özdil'in yakın arkadaşı olan Sertel, "Ben bir gazeteci olarak Bedri Serter'in fikirlerini açıkça yazan köşe yazarlarından özür dilemesini bekliyorum" dedi. Sertel, "Bedri Serter sıradan bir vatandaş değildir. Atama da olsa il başkanlığı görevinin hangi anlam taşıdığını bilmeli ve gazetecilerin yazdıkları haberleri, köşe yazarlarının ifadelerini basın ve ifade özgürlüğü içinde değerlendirmelidir. Ben bir gazeteci olarak Bedri Serter'in fikirlerini açıkça yazan köşe yazarlarından özür dilemesini bekliyorum. Bedri Serter hangi amaç ve niyetle hareket ederse etsin gazetecilerin düşüncelerine kelepçe vuramaz. O makamda bulunduğu süre içinde de özgürlüklerin karşısında yer alamaz" dedi. 

"GENEL BAŞKANIMA LAF SÖYLETMEM"

Gelen tepkileri Yeni Asır'a değerlendiren Bedri Serter şunları söyledi: "Biz ne yazdıysak odur. Ben Genel Başkanımıza kesinlikle söz söyletmem, bugün de yarın da aynı açıklamayı yaparım. Sayın Sertel'in 'özür dile' açıklaması ile ilgili de öyle bir şey yok. Özür dilemem, ben sayın Sertel'in de bağlı bulunduğu partimizin Genel Başkanına laf söyletmem. Bu konuları konuşmak istemiyorum, polemik çıkarılmasını istemiyorum, ben sözü söyledim ve o defter benim için kapandı. Uzatmanın anlamı yok, tek gerçek var, o da şu, ben İl Başkanı olduğum partimin Genel Başkanına laf söyletmem."

BEDRİ SERTER
Gazeteciyim diye köşe yazıp Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'na hakaret eden Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar'ı kınıyorum. Herkes haddini bilecek.

YILMAZ ÖZDİL
Yeni CHP'nin misyonu Yeni Türkiye'ci AK Parti'yi iktidarda tutmaktır... Tıpış tıpış değil. Defolup gideceksiniz kardeşim!

UĞUR DÜNDAR
Kılıçdaroğlu'ndan CHP'ye gönül verenlerin beklediği sinyaller gelmiyor. Onları karamsar duygularla başbaşa bıraktı.

ATİLA SERTEL
Bir gazeteci olarak atama da olsa İl Başkanlığı'nı yürüten Serter'in fikirlerini açıkça yazan köşe yazarlarından özür dilemesini bekliyorum.

Kaynak: Yeniasır

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP yine karıştı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz