Hürriyet'ten algı anketi

Hürriyet gazetesi, Yıldız Sarayı'nın Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edilmesinden rahatsız olarak konuyu gündeme taşıdı. Söz konusu yayın organı, algı operasyonuna Twitter'ın anket uygulamasıyla başlayarak, takipçilerine yönlendirici bir soru yöneltti.

Giriş Tarihi: 9.11.2015 10:33 Güncelleme Tarihi: 9.11.2015 11:11
Hürriyet'ten algı anketi

Doğan Grubu'na ait Hürriyet gazetesi, Twitter'ın geliştirmiş olduğu anket uygulamasında takipçilerine manipülatif bir soru yönelterek, algı operasyonu yapmaya kalkıştı.

Yıldız Sarayı'nın Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edilmesi ve ciddi bir restorasyonun ardından "Cumhurbaşkanlığı İstanbul Külliyesi" olarak hizmet vermesi yönünde alınan karara ilişkin olarak Hürriyet gazetesi, resmi Twitter hesabından takipçilerine seslendi.

Twitter'ın yeni uygulamalarından anket yönetimi tercih eden ve yönlendirici bir söylemle konuyu ele alan Hürriyet, "Yıldız Sarayı Cumhurbaşkanlığı

Külliyesi olacak. Sarayların devlet kurumlarınca kullanılmasını destekliyor musunuz?" sorusunu yöneltti.Tepkiler yağıyor

Hürriyet'in anketi, çok sayıda Twitter kullanıcısının da tepkisini çekerken, Cumhurbaşkanlığı makamına yönelik olarak algı operasyonu yapmaya kalkıştığı ifade edildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet'ten algı anketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz