CHP'liler bu sözlere tahammül edemedi!

Rize’de 10 Kasım Atatürk’ü anma törenine, Yozgat'tan geldiğini söyleyen cüppeli ve sarıklı kişinin sözleri CHP'lileri kızdırdı... CHP'lilerin yakasına Atatürk rozeti taktığı Ahmet Erdoğan adlı kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, ‘İkinci Atatürk’ benzetmesi yapınca tepki gösterildi. Polis, cüppeli ve sarıklı Ahmet Erdoğan'ı, alandan uzaklaştırdı.

Giriş Tarihi: 10.11.2015 15:13 Güncelleme Tarihi: 10.11.2015 15:49
CHP'liler bu sözlere tahammül edemedi!

Cumhuriyet Meydanı'ndaki anma törenlere Rize Valisi Ersin Yazıcı, İl Jandarma Alay Komutan Vekili Yarbay Selbisu, Belediye Başkanı Reşat Kasap ile protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başlayan anma töreni saatler 09.05'i gösterdiğinde sirenler çalması ve 2 dakikalık saygı duruşu ile devam etti. Törenler İstiklal Marşı'nın okunması ile sona erdi.

Protokoldeki isimlerin alandan ayrılması ardından törene katılan CHP Rize İl Başkanlığı heyeti de Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu. Bu sırada alanda bulunan Ahmet Erdoğan adlı sakallı, cüppeli ve sarıklı bir kişi, CHP'lilerin dikkatini çekti. CHP heyetinden bir yönetici yanına yaklaştığı cüppeli kişinin yakasına Atatürk'ün fotoğrafını taktı.CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı ile görüşen cüppeli kişi, 'Erdoğan sandıktan çıktı' deyince CHP'li Başkan Rakıcı, tepki gösterip uzaklaştı. Yozgat'tan 10 Kasım törenlerine katılmak üzere Rize'ye geldiğini belirten Ahmet Erdoğan'ın, "Atam öldü diye Rize'ye geldim. Erdoğan, 'İkinci Atatürk' diye memleketine geldim" sözleri üzerine yanındaki diğer CHP'liler de alandan ayrıldı.

Cüppeli kişi, daha sonra sivil polis ekibi tarafından alandan uzaklaştırıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'liler bu sözlere tahammül edemedi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz