Metin Tekin: "Hatır şikesi yaptım"

Beşiktaş'ın efsane oyuncularından Metin Tekin, bir gazeteye verdiği röportajda çok tartışılacak bir açıklamada bulundu.

Giriş Tarihi: 10.11.2015 09:57 Güncelleme Tarihi: 10.11.2015 10:20
Metin Tekin: Hatır şikesi yaptım

Metin Tekin, şike yapıpı yapmadığı ile ilgili soruya, "Olmadı diyemem. Şike değil de, birkaç kez hatır için karşıda takımdaki arkadaşımı kıramadığım, sahada vites düşürdüğüm, hız kestiğim oldu tabii!" cevabını verdi.

İŞTE METİN TEKİN'İN ŞİKE SÖZLERİ...

Hiç hatır şikesi yaptınız mı?
"Olmadı diyemem. Şike değil de, birkaç kez hatır için karşıda takımdaki arkadaşımı kıramadığım, sahada vites düşürdüğüm, hız kestiğim oldu tabii!"

Nasıl yani?
"E karşı takımda arkadaşlarınız var; sahada yanınızdan geçerken 'biraz yavaş olsana zaten şampiyon oldunuz' derlerdi. Ben de dayanamayıp konsantrasyonu düşürecek şeyler yaptım."

Bunlar mı dönüyor sahada?
"Bak hatır şikesi başkadır. Sana gelir derler ki; 'Karşı takım küme düşmesin, ne olur gol atmayın!'. Bana böyle bir teklifle gelen olmadı. Sadece hatır için oynayışımı yumuşattım diyelim..."

Kendi takımınızdan daha mı kıymetli o an?
"Hayır, ama karşıda da arkadaşın var yahu! Oynamam demiyorsun ki, 'biraz yavaş oyna' diyor, onu kırmıyorsun! Bunda bir şey yok ki! Bir maddi karşılığı yok."

Peki büyük paralarla şikeye tanık oldunuz mu?
"Ben 15 yıl oynadım ve sonrasında yine futbolun içindeydim, inan bana ne duydum ne de gördüm. İnanmıyorum böyle şeyler olduğuna."

Posta

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Metin Tekin: "Hatır şikesi yaptım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz