Bir Alex altı imza

Hukuk departmanımız gerekli inceleme ve adli süreci başlatmıştır. Belgeler bilirkişiye tevdii edilmiş olup, imzaların Alex de Souza eli mahsulü olup olmadığı hususunda rapor istenmiştir

Giriş Tarihi: 11.11.2015 09:16 Güncelleme Tarihi: 11.11.2015 09:19
Bir Alex altı imza

1- 4 KASIM 2015

Alex'in, "2008 yılında Sevilla ile oynadığımız Şampiyonlar Ligi maçında söz verilen 1.5 milyon dolarlık prim ödenmedi" açıklaması prim kavgasının fitilini ateşledi.

2- 7 KASIM 2015

3- Başkan Aziz Yıldırım, primlerin ödendiğini açıklarken, delil olarak da Alex tarafından imzalanan dekontları yayınladı. Başkan "İftira bir ahlaksızlıktır" ifadelerini kullandı.

Alex, 7 Kasım gecesi Instagram hesabından belgeleriyle 'İmzam 2004 yılında gelirken attığım ve 2012'de ayrılırken attığımla aynı, değişmedi' yanıtını verdi.

Fenerbahçe Kulübü dün Alex de Souza'nın 6 farklı şekilde imzaladığı belgelerle ilgili ses getirecek bir hamle yaptı.

DEĞİŞİK İMZALARLA GELECEĞİNİ PLANLAYA N ALEX'E MUTLULUKLAR DİLERİZ!


Fenerbahçe Kulübü, 2004-2012 yılları arasında Alex de Souza tarafından hazirun huzurunda imzalanan tüm belgelerin incelendiğini, kulüp içi disiplin talimatlarının alındı belgelerinde farklı, Türkiye Futbol Federasyonu'na sunulan resmi belgelerde farklı, kulüpten tahsil ettiği prim makbuzlarında farklı imzalar kullandığının ortaya çıktığını belirtip şu açıklamayı yaptı:

NEDEN FARKLI MERAK EDİYORUZ

Her ne kadar nedeni tarafımızca anlaşılamasa da Alex de Souza'nın kendi eli mahsulü olduğu evrakları kendinden menkul sebeplerle farklı şekillerde imzaladığı anlaşılmaktadır. Bu belgeleri neden bu şekilde kategorize ettiği ve farklı kategorideki evrakları farklı imzalar ile imzaladığı tarafımızca da merak konusudur. Konuyla ilgili olarak hukuk departmanımız tarafından gerekli inceleme ve adli süreç derhal başlatılmış olup, Alex de Souza'nın üzerlerine farklı imzalar attığı, kulüp tarafından kendisine teslim edilen kulüp içi disiplin talimatlarının alındı belgeleri, Türkiye Futbol Federasyonu'na sunulan resmi belgeler, kulüpten tahsil ettiği prim makbuzları bilirkişiye tevdii edilmiş olup, bu imzaların Alex de Souza eli mahsulü olup olmadığı hususunda rapor istenmiştir.

BREZ İLYA'YA DA GÖNDERİLECEK

Yapılacak bilirkişi incelemesi sonunda hazırlanacak rapor, Alex de Souza'nın 2004-2012 yılları arasında kulübümüzden elde ettiği gelirleriyle ilgili tüm bilgi ve belgeler ile birlikte Alex de Souza'ya ve Brezilya Maliye Bakanlığı'na da gönderilecek ve söz konusu ödemelerin Brezilya'da da mali kayıt altına alınması sağlanacaktır. Ayrıca bilirkişi incelemesi sonucunda hazırlanacak rapor, hukuki çerçevede kamuoyu ile de paylaşılacaktır. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, belgelere değişik imzalar atarak yıllar öncesinden geleceğini planlayan Alex de Souza'ya mutluluklar dileriz.

DEİVİD CANLI YAYINDA ALEX'İ YALANLADI

Başkan Aziz Yıldırım ile Alex arasındaki prim düellosuna önceki akşam Deivid de Souza da katıldı. Beyaz TV'ye telefonla bağlanan F.Bahçe'nin eski Brezilyalı yıldızı, "Başkan Aziz Yıldırım, Sevilla maçından önce söz verdiği primi, devre arası değil karşılaşmadan sonra artırdı... Ve o primler ödendi. Benim için söz verilen ve temin edilen primi ben aldım. Fenerbahçe Kulübü'ne bana verdiği sözler için teşekkür ediyorum" açıklamasını yaptı.

BENDEN SONRA GEL!

Başkan Aziz Yıldırım daha önce yaptığı açıklamada Alex'e tavsiyede bulunup, "Antrenörlük diploması al, ben gittikten sonra sana destek olan ağabeylerinden iş bekle" demişti.

Ahmet Çakar
EFSANE KAPTAN, KESTANE OLDU

Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe taraftarıyla kırgınlık yaşadığı olay Alex'in gittiği gündür… Aziz Yıldırım, Alex'i Aykut Kocaman'la yaşadığı problem nedeniyle göndermiştir. Diğer bir deyimle Aykut Kocaman'ın otoritesini ve hiyerarşik konumunu sürdürebilmek için Aziz Başkan doğruyu yapmıştır. Ama aradan yıllar geçince, Alex'in gerçek yüzü ortaya çıktı. Adeta "1001 surat" gibi aldığı farklı ödemelere farklı imzalar attığı görüldü. Üstelik prim almadığını iddia ettiği maç için takım arkadaşı Deivid, Beyaz Futbol'a bağlanıp primi aldığını, üstelik vaat edilenin de üstünde ödendiğini canlı yayında söyledi. Artık Alex hem Fenerbahçe'yi ufak hesaplarına alet eden bir hain hem de nedenini çözemediğim "farklı imzaların mimarı" bir yalancıdır. Alex'in Yoğurtçu Parkı'nda bulunan heykeli orada kaldığı sürece bilin ki bir yalancının heykeli 100 yıllık çınarın tarihinde yaşamaya devam edecektir.

Gürcan Bilgiç:
TÜM MAKBUZLAR YAYINLANSIN!


Çok gereksiz çıkan tartışmanın boyutlarının geldiği yeri gördüğümde üzülüyorum. Alex'in sadece iyi bir Fenerbahçeli değil iyi bir profesyonel olduğunu her fırsatta söyledim. Zaten ayrılış etabında da başkan hapisteyken UEFA için istenen "Alacağım yoktur" kağıdını imzalamaması büyük rol oynadı. Daha önce de kulüp, kurumsal etapta çok net ve sert bir yanıt verdi. İmza tartışmasında boyut değişti. Şimdi benim beklediğim kulübün Sevilla maçının primini alan Zico dahil herkesin imzalı makbuzlarını ortaya koymasıdır ya da banka dekontu. Böylece herkes gerçekleri daha iyi anlayacaktır.

NOT: Aziz Yıldırım'ın Sevilla'da devre arası soyunma odasında primi 1.5 milyon dolara çıkardığı doğru. Ama ödendiği iddia edilen prim miktarı 956 bin dolar.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir Alex altı imza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz