FETÖ taktik değiştirdi, himmet toplantsı yok kurye var

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ne yönelik operasyonlar arttıkça örgüt üyeleri de taktik değiştirmeye başladı. Daha önce himmet toplantıları için örgüte ait evlerde buluşan imam ve örgüt üyeleri ev buluşmalarını sonlandırdı. İmamlar artık birbirleriyle kuryeler üzerinden haberleşiyorlar.

Giriş Tarihi: 11.11.2015 14:55
FETÖ taktik değiştirdi, himmet toplantsı yok kurye var

Yapılan son operasyonlarla iyice bozguna uğrayan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) iz bırakmamak için yeni yöntemlere başvurmaya başladı. Türkiye genelindeki evlerde sohbet adı altında buluşarak örgüt menfaati için toplantılar yapan ve himmet mantığıyla örgüte yüklü miktarda para toplayarak maddi destek sağlayan imam ve abiler çareyi taktik değiştirmekte buldu. Türkiye genelinde evlerde toplanmayı yasakladığı belirtilen örgüt lideri Fetullah Gülen'in talimatlarını uygulamaya başlayan örgütün imam ve abileri bütün il ve ilçelerdeki ev sohbetlerine son verdi.

KURYELERLE HABERLEŞİYORLAR
FETÖ'ye maddi destek sağlayan himmet toplantılarının polis baskınına uğramasından endişe eden il ve bölge imamları, haberleşme ve para trafiğini kuryeler aracığıyla gerçekleştirmeye başladı. Telefon ve bigisayarın teknik takibe maruz kalacağını düşünen FETÖ mensupları her tür iletişimi kuryeler aracılığıyla yapıyor. Gülen'den gelen talimatları ve toplayabildikleri paraları birbirlerine kuryeler vasıtasıyla ulaştırmaya başlayan örgüt üyelerinin bu sayede iz bırakmamaya çalıştığı kaydediliyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ taktik değiştirdi, himmet toplantsı yok kurye var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz