2014 LYS için soruşturma başlatıldı

2014 LYS sınavında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Giriş Tarihi: 12.11.2015 10:00 Güncelleme Tarihi: 12.11.2015 11:55
2014 LYS için soruşturma başlatıldı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı.

FETULLAH GÜLEN'İN AKRABASI TÜRKİYE 3'ÜNCÜSÜ OLMUŞ...

KPSS'deki usulsüzlük soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman, Fetullah Gülen'in akrabası olan ve aynı adı taşıyan İzmir Yamanlar Koleji öğrencisi Fethullah Gülen'in Türkiye 3'üncüsü olduğu 2014 LYS'de "güçlü usulsüzlük şüpheleri" bulunması üzerine soruşturma talimatı verdi.

Savcı Erkman'ın, bir avukatın attığı "Sayın savcım, örgüt lideri tespit edilmiş. HTS kayıtlarıyla uğraşmayın. Belki iddianameye yardımcı oluruz" tweeti ve paylaştığı Fethullah Gülen isimli öğrencinin LYS sonuç belgesini de ihbar kabul ettiği öğrenildi.

O TWEETLER İHBAR KABUL EDİLDİ

2014 LYS sonuçlarına göre derece yapan dershanelerin isimlerini paylaşan "Örgüt şeması hazır" ve "Sayın savcım, burada tüm soruları doğru cevaplayan bir FEM Dershanesi öğrencisi var. Dikkatinizi çekebilir" tweetlerinin de ihbar kabul edildiği belirtildi.

Öğrenci Fethullah Gülen'in, Türkiye 3'üncüsü olduğu soruşturmaya konu sınavın cemaat üzerinde oluşan olumsuz algının kırılması amacıyla özel olarak seçildiği iddia ediliyor.
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
2014 LYS için soruşturma başlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz