Güle güle Şota

Trabzon'u enkaza çeviren Şota'nın bileti dün aniden kesildi ve yerine Sadi Tekelioğlu geldi. Kovulma sebebinin ise başkana muhalif isimlerle görüşmesi olduğu iddia edildi. Şota'ya 200 bin Euro tazminat ödenecek!

Giriş Tarihi: 12.11.2015 09:59 Güncelleme Tarihi: 12.11.2015 11:09
Güle güle Şota

Trabzonspor'da başarısız sonuçların ardından hedef haline gelen teknik direktör Şota Arveladze ile yollar ayrıldı. Dün tesislere giden Gürcü hocaya, sportif direktör Süleyman Hurma, "Yönetim seninle devam etmek istemiyor" dedi. Yapılan görüşmenin ardından Şota, sadece alacaklarının ödenmesini istedi. Kulüpten yapılan açıklamada, takımın başına yeni bir teknik direktörle anlaşana kadar Gençlik Geliştirme Teknik Sorumlusu Sadi Tekelioğlu'nun getirildiği ve Şota'ya fesih bedeli olarak 200 bin Euro ödeneceği bildirildi. Gerekçe 'başarısızlık' olarak gösterilse de 'kovulmanın' perde arkasıyla ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. Şota'nın önceki gün bir otelde yönetime muhalif bir kesimle görüştüğü, bundan haberdar olan başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun ise, "Benim hocam, benim arkamdan iş çevirenlerle aynı masada olamaz" diyerek Gürcü çalıştırıcının biletini kestiği ileri sürüldü.

KORKTUĞU BAŞINA GELDİ
Şota Arveladze, Trabzonspor'un başına geçmeden önce yaptığı bir açıklamada, "Eğer bir yere gitmek istemezsem orası da Trabzon. Antrenörlük zor bir iş. Birisi penaltı kaçırır, sen kötü oluyorsun. Orası sevdiğim bir yer; onlar da beni çok seviyorlar. Bu sevgi kaybolmasın. Sonuçta futbolda sonuçlara bağlı her şey" demişti. Bu sözleri sonrası bordo-mavili kulübe imza atan Gürcü çalıştırıcı, söylediklerini aynen yaşadı ve efsane olduğu şehirden kötü bir şekilde ayrıldı.

6 HOCA ESKİTTİ
Trabzonspor'da başkanlığa 26 Mayıs 2013'te seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu, 6 teknik direktör eskitti. Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz çalışmak istemediği Tolunay Kafkas'ı yollayan Hacıosmanoğlu, sırasıyla Mustafa Reşit Akçay, Hami Mandıralı, Vahid Halilhodzic, Ersun Yanal ve son olarak Şota Arveladze ile çalıştı. Bugün Tahkim Kurulu'nda savuma verdikten sonra Trabzon'a gideceği öğrenilen Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun kurmaylarıyla bir araya gelerek son bir durum değerlendirmesi yapacağı gelen haberler arasında.

SON BAKIŞ
Dün öğle saatlerinde gittiği Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde görevine son verildiği haberini alan Şota Arveladze, büyük bir şok yaşadı. Sorulara yanıt vermeyen Şota, bugün basın toplantısı düzenleyecek. Gürcü teknik adamın önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Güle güle Şota
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz