Hakkari'de polisle çatışan HDP'li vekil yaralandı

Hakkari'de Öcalan'ı bahane ederek protesto yürüyüşü yapan HDP'liler polisle çatıştı, o esnada HDP'li milletvekili yaralandı.

Giriş Tarihi: 13.11.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 13.11.2015 13:12
Hakkari'de polisle çatışan HDP'li vekil yaralandı

Hakkari'de Codlemerg Örenci Derneği'nin (CÖDER), Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için yaptığı yürüyüşe, polis müdahale etti.

ELİNE GAZ FİŞEĞİ GELDİ
Müdahale sırasında HDP Hakkari milletvekilleri Abdullah Zeydan'ın eline gaz fişeği kapsülü, Selma Irmak'ın da kulağına plastik mermi çarptı. İki milletvekili hastanede tedavi gördü.

ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ
DBP Hakkari il binası önünde toplanan 150 kadar öğrenci grubuna, HDP'li Milletvekilleri Selma Irmak, Abdullah Zeydan ve Nihat Akdoğan da katıldı. Cumhuriyet Caddesi'nde yürüyen kalabalığın önü, kent merkezinde bulunan Atatürk Anıtı yanında kesildi. Zırhlı araçlardan yapılan anonslarla da grubun dağılmaması halinde müdahale edileceği uyarısında bulunuldu.

HDP'Lİ VEKİLLER HASTANEYE KALDIRILDI
Grup dağılmayınca polis müdahalede bulunmaya başladı. Ortalık savaş alanına dönerken, HDP milletvekillerinden Selma Irmak'ın kulağına plastik mermi çarptı, Abdullah Zeydan'ın da eline gaz fişeği kapsülü isabet etti. Milletvekilleri Hakkari Devlet Hastanesi'nde tedavi gördü.

PKK SİZİ TÜKÜRÜĞÜYLE BOĞAR DEMİŞTİ
Yaralanan HDP'li milletvekillerinden Abdullah Zeydan geçtiğimiz ay bir konuşmasında "PKK sizi tükürüğüyle boğar" demiş ve tepki görmüştü..

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkari'de polisle çatışan HDP'li vekil yaralandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz