Hürriyet Cumhurbaşkanı'na hakaret etmeye devam ediyor!

Hürriyet gazetesinin internet sitesindeki Kelebek ekinde bugün ‘13’üncü Cuma uğursuzluğunun 13 sebebi‘ başlıklı bir haber yayınlanmış ve içerikte Leonardo da Vinci’nin ‘Son akşam yemeği‘ tablosuna Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavuk yerken çekilmiş bir fotoğrafını monte edilmişti. Hürriyet bu görselle ilgili açıklama yaparak, özür diledi.

Giriş Tarihi: 13.11.2015 16:13 Güncelleme Tarihi: 13.11.2015 16:24
Hürriyet Cumhurbaşkanı'na hakaret etmeye devam ediyor!

Konuyla ilgili 2 çalışanının görevine son verdiğini belirten Hürriyet, "Yapılan, vahim bir hatadır. Ortaya çıkan bu durumdan dolayı Sayın Cumhurbaşkanı'ndan özür diliyoruz." dedi.

İŞTE HÜRRİYET'İN O AÇIKLAMASI;

Gazetemizin internet sayfasında bugün öğle saatlerinde yayımlanan bir içerikte, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı da gösteren ve hiçbir şekilde kabul edilmesi mümkün olmayan bir görsel malzemeye yer verildiği üzüntüyle tespit edilmiştir.

Bu durum fark edilir edilmez söz konusu içerik yayından kaldırılmıştır.

Yürütülen süratli incelemenin sonunda bir dikkatsizlik sonucu meydana geldiği anlaşılan bu hatada sorumluluğu tespit edilen editör ile metnin hazırlandığı dijital yan yayınlar bölümünün başında bulunan içerik müdürünün görevine son verilmiştir.

Yapılan, vahim bir hatadır. Ortaya çıkan bu durumdan dolayı Sayın Cumhurbaşkanı'ndan özür diliyoruz.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet Cumhurbaşkanı'na hakaret etmeye devam ediyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz