Doğan'a kaçakçılık sorgusu

POAŞ soruşturması kapsamında Garipoğlu'nun şikâyetçi olduğu Aydın Doğan dün şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Doğan 3 saat süren ifadesinde iddiaları reddetti

Giriş Tarihi: 17.11.2015 09:59 Güncelleme Tarihi: 17.11.2015 10:23
Doğan'a kaçakçılık sorgusu

Petrol Ofisi'nde (POAŞ) akaryakıt kaçakçılığı yapıldığı iddialarının araştırıldığı soruşturma kapsamında dün Aydın Doğan şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Saat 10.00 sıralarında İstanbul Adliyesi'ne protokol kapısından giren Doğan, 7 avukatı ile birlikte Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'na geçti. Soruşturma savcısı Adem Meral'in 3 saat boyunca sorularını cevaplandıran Doğan, saat 13.00'te protokol kapısından adliyeyi terk etti. Doğan'ın ifadesinde kaçakçılık iddialarını reddettiği öğrenildi.

KIZI DA İFADE VERMİŞTİ
Doğan'ın kızı Hanzade Vasfiye Doğan Boyner'in de 13 Temmuz'da şüpheli sıfatıyla ifadesi alınmıştı. Boyner "Soruşturmaya konu olan Point ve Pouk şirketleri Petrol Ofisi'nin bağlı kuruluşlarıdır. Ancak benim görev aldığım süre içinde şirketlerin her ikisi de tasfiye aşamasındaydı" diyerek iddiaları reddetmişti. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan bir diğer şüpheli isim ise yine Doğan Holding yöneticilerinden Reha Talu olmuştu.

GARİPOĞLU ŞİKÂYETÇİ OLMUŞTU
Geçtiğimiz günlerde işadamı Hayyam Garipoğlu müşteki olarak verdiği ifadesinde Doğan'dan şikâyetçi olmuştu. İfadesinde 1999'da POAŞ ihalesini 1 milyar 160 lirayla aldığını ancak daha sonra gerekçe gösterilmeden1 başka bir şirkete verildiğini, bu şirketin de ihale bedelini ödemeyince ihalenin iptal edildiğini anlatan Garipoğlu, "Şirket ihale parasını ödeyemedi. Ve POAŞ ihalesi o dönem bedeli ödenemediğinden iptal edildi. İhaleden vazgeçmem için Doğan grubu karalama kampanyası başlattı. İlgim olmadığı halde Nesim Marki cinayetinden gözaltına alındım" demişti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan'a kaçakçılık sorgusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz