Fransa'daki terör operasyonunda yeni gelişme

Saldırganlardan birinin yakalandığı açıklandı.

Giriş Tarihi: 18.11.2015 09:59 Güncelleme Tarihi: 18.11.2015 10:28
Fransa'daki terör operasyonunda yeni gelişme

Fransız polisi, başkent Paris'in kuzeyinde operasyon düzenledi. Hedefteki ismin, cuma günkü terör saldırılarının beyni olarak bilinen Abdül Hamid Abaaoud olduğu belirtiliyor. Güne bu haberle uyanan Fransızlar, cuma gününden sonra ikinci bir şoku daha yaşadı çünkü Abaaoud'un Suriye'de olduğu sanılıyordu.

Fransa'nın başkenti Paris'ten silah sesleri yükseldi. Yaralı polislerin olduğu bildiriliyor.

Çatışma, cuma günkü terör saldırılarından birinin gerçekleştiği Stad de France yakınlarındaki banliyö bölgesindeki bir mahallede yaşandı.

Fransız polisinin hücre evine baskın düzenlemek istediği ve apartman dairesinden polise ateş açıldığı kaydedildi. TSİ ile 05.45'te başlayan çatışma yaklaşık 45 dakika sürdü ve mahalle büyük bir polis ordusu tarafından kuşatıldı.

Çatışma sırasında 7 patlama sesi duyulurken, son haberler 3 teröristin öldürüldüğü, üç teröristin de polis tarafından yakalandığı şeklinde. En az iki polisin de yaralandığı belirtildi. Ölen teröristler arasında, canlı bomba olarak kendini patlatan bir kadın teröristin de olduğu kaydedildi.


BİR ŞOK DAHA! HEDEFTEKİ İSİM ABAAOUD

Operasyonun hedefindeki ismin, cuma günü meydana gelen terör saldırlarının beyni olarak bilinen IŞİD'li Abdül Hamid Abaaoud olduğu açıklandı.

Bu durum, cuma günü büyük bir şok yaşayan Fransızları bir şoka daha soktu çünkü Abaaoud'un Suriye'de olduğu sanılıyordu. Ancak, ağustos ayındaki Paris - Amsterdam hızlı trenine yönelik saldırının da sorumlusu olan Abaaoud'un Paris'in göbeğinde çıktı.

Fransız polisi, cuma günkü terör saldırılarının ardından 8. ve 9. şüphelinin de peşine düşmüştü. (7 terörist öldürülmüştü) Polis, bugünkü çatışmanın yaşandığı bölgeye yakın bir yerde hücre evi bulmuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa'daki terör operasyonunda yeni gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz