Aylan'ın fotoğrafıyla sert yanıt

New York Belediye Başkanı Bill de Blaşio, Suriyeli mültecileri kabul etmeyen New Jersey Valisi'ne Aylan'ın fotoğrafıyla yanıt verdi.

Giriş Tarihi: 19.11.2015 14:58
Aylan'ın fotoğrafıyla sert yanıt

New York Belediye Başkanı Bill de Blaşio, Suriyeli mültecileri kabul etmeyeceklerini açıklayan New Jersey Valisi ve Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı Chris Christie'ye, sahile vuran 3 yaşındaki Aylan Kürdi'nin fotoğrafı ile yanıt verdi.

New York Belediye Başkanı Bill de Blaşio, Suriyeli mültecileri kabul etmeyeceklerini açıklayan New Jersey Valisi ve Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı Chris Christie'ye, Aylan'ın fotoğrafı ile yanıt verdi.

ÇOCUKLARA BUNUN OLMASINI MI İSTİYOR?

Chris Christie'yi, 'kalpsizlik' ve 'Amerikan rüyasına ihanet etmekle' suçlayan De Blaşio, sahile vuran Suriyeli 3 yasındaki Aylan Kürdi'nin cansız bedenini gösteren fotoğrafı elinde sallayarak, "Bu fotoğrafla ilgili Vali Christie, bu fotoğrafla ilgili ne düşünür bilmek isterim. Bu fotoğraf insanlık kirizi kurbanlarının, masum insanların mülteci olarak kabul edilmemesinin bedelini gösteriyor. Bu fotoğraf dünyayı ayağa kaldırdı. Küçük çocukların bile mülteci olarak kabul edilmemesini isteyen Christie, insanların sonunun böyle olmasını mı istiyor? Çocuklara bunun olmasını mı istiyor" diye konuştu.

GÖÇMENLERE KAPILARI KAPATMAK İKİ YÜZLÜLÜK OLUR

Christie'nin açıklamalarını için utanç olduğunu vurgulayan New York Belediye Başkanı, "Bu ülke göçmenlerden kurulu. Kuşaklar boyunca göçmenlere kapımız açık oldu. Eminim ki Christie'nin ataları da göçmen olarak bu ülkeye geldi. Durum böyle iken, göçmenlere kapımızı kapamayı istemek iki yüzlülükten başka birşey değildir" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Aylan'ın fotoğrafıyla sert yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz