Fransa'ya yönelik kimyasal ya da biyolojik saldırı riski var

Fransa Başbakanı Manuel Valls, Paris'i kana bulayan saldırıların ardından ilan edilen olağanüstü hal durumunun 3 aya çıkarılmasının tartışıldığı Meclis oturumunda önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 19.11.2015 12:32
Fransa'ya yönelik kimyasal ya da biyolojik saldırı riski var

Başbakan Valls, Fransa'nın terör örgütlerinin kimyasal ya da biyolojik saldırılarının hedefi olabileceği uyarısında bulundu.

Reuters'ın haberine göre; Valls bugün Parlamento'da yaptığı konuşmada, "Hiçbir şeyi ihtimal dışında bırakmamalıyız. Bunu bütün önlemleri alarak söylüyorum. Fakat biliyoruz ve aklımızda tutuyoruz ki kimyasal silah veya bakteri silahı kullanılması riski de var" dedi.

POLİSE SİLAH KULLANMA İZNİ

AFP'nin geçtiği bir haberde ise polis tarafından bugün yayınlanan bir talimatta, güvenlik güçlerinin görevde olmadıkları günlerde de silah taşımalarına izin verileceği belirtildi.

AFP'nin gördüğü talimatta, polislerin herhangi bir karışıklığı önlemek adına kolarına bir pazubant takmaları koşuluyla terör saldırılarında silahlarını kullanmalarına da izin verileceği yazıyor.

BELÇİKA'DA 'PARİS' OPERASYONU

Öte yandan, Belçika polisi, geçen Cuma günü gerçekleştirilen bir dizi saldırıda Stade de France stadyumu önünde kendini patlatan intihar bombacısıyla ilgili altı adrese baskın düzenledi.

AFP'nin haberine göre; bir savcı, operasyonların Bilal Hadfi'nin ailesi, arkadaşları ve onunla doğrudan bağlantısı olan başkaca insanlara yönelik olduğunu söyledi.

Fransa vatandaşı olan Hadfi'nin, Belçika'da yaşadığı ve bir süre Suriye'de kaldığı biliniyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa'ya yönelik kimyasal ya da biyolojik saldırı riski var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz