Kürt halkı bize destek vermiyor

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, 1 Kasım seçimlerini ‘darbe‘ olarak nitelerken, “Bu kış final mücadelesine sahne olacak” dedi.

Giriş Tarihi: 19.11.2015 12:21
Kürt halkı bize destek vermiyor

Terör örgütü PKK'nın yayın organlarından Med Nuçe Televizyonu'nun Politik Alan programında konuşan Duran Kalkan, AKP'nin kendilerine yönelik saldırılarına direnişle yanıt vereceklerini söyledi.
Faşizm ile demokrasi ve sömürgecilik ile Kürt özgürlüğü arasında bir mücadelenin son döneminin yaşanacağını dile getiren Kalkan, "Gerçekten de final düzeyinde bir büyük mücadele yaşanıyor.

Önümüzdeki kış dönemi böyle büyük bir mücadeleye sahne olacak. AKP kendisine verilen görev ve faşist kültürel soykırım siyaseti çerçevesinde bizi halk olarak, hareket olarak imha ve tasfiye etmek için her türlü saldırısını yürütecek" diye konuştu.

"HENDEK KAZACAĞIZ DİRENECEĞİZ"
Kalkan direnişlerini sürdüreceklerini belirterek şöyle devam etti: "Bir bütün olarak direneceğiz, ev ev, sokak sokak, mahalle, kasaba kasaba, dağ dağ, vadi vadi direneceğiz. Gençlik direnecek, kadın direnecek, 7'den 70'e halk direnecek.

Barikat da kazacağız, hendek de, sokak başında direneceğiz, vadide direneceğiz, dağda direneceğiz. Halk direnecek, gerilla direnecek, yurtdışındaki insanlarımız direnecek, zindandakiler direnecek."

"KÜRDİSTAN YALNIZ BIRAKILIYOR KÜRT HALKI DESTEK VERMİYOR"
PKK Yürütme Komitesi üyesi Kalkan, bir yerde saldırı olduğunda bütün şehirler ayağa kalkması gerektiğini savunarak, "Türkiye metropollerindeki devrimci demokratik güçler destek vermeli; Adana'da, Mersin'de, Antep'te, Çukurova'da, İstanbul'da bu destekler büyümeli. Kürdistan yalnız bırakılıyor, Kürt direnişi yalnız bırakılıyor.

Halbuki bugün Cizre, Gever, Farqin, Nusaybin, Varto geçen kışın Kobane'sidir. Bu kasabalar özgür Kürdün ve demokratik insanlığın kalbinin attığı yerlerdir" ifadelerini kullandı.

HDP'yi demokratik cumhuriyetin mayası olarak niteleyen Kalkan, AKP'nin Kürt sorunuyla ilgili 'PKK'yI, Kandil'i, İmralı'yı, HDP'yi muhatap almayacağız' yolundaki yeni politikasını ise ciddiye almadıklarını vurguladı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kürt halkı bize destek vermiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz