Oktay Usta yalancılıkta da usta!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ne yakınlığıyla bilinen Samanyolu TV’de yemek programı yapan Oktay Usta’nın “yalancı” olduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 20.11.2015 14:59 Güncelleme Tarihi: 20.11.2015 15:01
Oktay Usta yalancılıkta da usta!

Samanyolu TV'nin TÜRKSAT'tan çıkarılmasının ardından ajitasyon çalışmalarına hız veren FETÖ'nün sözcüsü Zaman Gazetesi, "Yeşil Elma" programının sunucusu Oktay Usta'nın işsizlik başvurusu yapmak için İŞKUR'a müracaat ettiğini iddia ederek büyük bir skandala imza attı. Oysa kamuoyunda 'Oktay Usta' olarak bilinen Oktay Akmelek'in Bağ-Kur'lu olduğu öğrenilirken, Posta Gazetesi'nde ise köşe yazarlığı yaptığı bildirildi.

REKLAM AJANSI KURMUŞ

Gazetemizin ulaştığı belgede, Oktay Akmelek'in Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı Bağ-Kur'lu olduğu belirlendi. Belgede; Akmelek'in 20 Aralık 2012 tarihinde İstanbul Üsküdar'da bir reklam ajansı kurduğu ve ajansın faal olduğu görüldü. Sosyal Güvenlik Kurumu'na göre, işyeri olduğu halde işsizlik başvurusunda bulunan Akmelek'in açıkça suç işlediği ifade ediliyor. Yıllardır dini bir cemaat olduğu iddia edilen Fetullah Gülen Grubu'nda sunuculuk yapan Akmelek'in bir işyerinin olduğunu gizleyerek işsizlik maaşı talebinde bulunması ise büyük tepki çekti.

POSTA'DA GÜNLÜK YAZILAR YAZIYOR

Samanyolu TV'de boy gösteren Oktay Akmelek, aynı zamanda Doğan Medya Grubu'na bağlı Posta Gazetesi'nin kadrosunda bulunuyor. Şubat ayından beri Posta'da köşe yazarlığı yapan Akmelek, burada günlük yemek tarifleri konusunda yazılar yazıyor. İşsiz kaldığını iddia ederek İŞKUR'a başvuran Akmelek'in hiçbir telif almadan Posta'da hergün yazı yazması ise şimdiden merak konusu oldu. (Yeni Akit)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Oktay Usta yalancılıkta da usta!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz