DAEŞ 'imaj' değiştiriyor

Türkiye içinde köşeye sıkışan DAEŞ militanlarına, dikkat çekip deşifre olmamaları için kendilerine modern görünüm vermeleri, spor giyinerek gerekirse küpe takma talimatı verdi

Giriş Tarihi: 23.11.2015 09:50 Güncelleme Tarihi: 23.11.2015 10:39
DAEŞ 'imaj' değiştiriyor

İstihbarat birimlerinin hazırladıkları 8 sayfalık rapora göre, Türkiye'deki güvenlik güçlerinin Türkiye-Suriye sınırı boyunca aldığı önlemler ve son aylarda Türkiye içinde DAEŞ'e yönelik yapılan operasyonlar üzerine eli kanlı örgüt strateji değiştirdi. Örgüt, halen Türkiye'de bulunan militanlarından, sarıklı, sakallı ve cüppeli gezmemeleri, kendilerine modern görüntü vermelerini istedi.


'SAÇ UZATIN, SPOR GİYİNİN'
Örgüt, militanlarının kendilerini tamamen kamufle etmek için dış görünüşlerini değiştirmelerini, gerekirse küpe takıp saçlarını uzatmalarını ve spor giyinmelerini istedi. Rapora göre örgüt ayrıca, militanlarından şüphe çekmemek ve dikkat dağıtmak için gerekirse eğlence mekânlarına da gitme talimatı verdi. Raporda, bu bilgi ışığında havalimanı bulunan illerdeki emniyet müdürlüklerinin, yurtdışından gelen kafileleri, profil analiz uzmanı personelle iyi analiz etmeleri istendi. Raporda ayrıca, DAEŞ militanlarının yeni imajlarıyla sol gruplar ile Alevi ve Kürt vatandaşların toplantı ve gösterilerine sızıp saldırıda bulunabileceklerine dikkat çekildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
DAEŞ 'imaj' değiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz