Davutoğlu düşürülen uçakla ilgili konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu Suriye sınırında Rus savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu "hava ve kara sınırlarımızı kim ihlal ederse ona karşı her türlü tedbiri almak hem uluslararası hakkımız hem ulusal görevimizdir'' dedi.

Giriş Tarihi: 24.11.2015 16:14 Güncelleme Tarihi: 24.11.2015 16:47
Davutoğlu düşürülen uçakla ilgili konuştu

İşte Davutoğlu'nun açıklamaları:

"Hava ve kara sınırlarımızı kim ihlal ederse ona karşı her türlü tedbiri almak hem uluslararası hakkımızdır hem de ulusal görevimizdir. Gerek terörle mücadelede gerekse çevremizdeki ateş çemberine karşı alacağımız tedbirler konusunda aziz milletimizin bir an bile tereddüt etmeyeceğimizi bilmesini istirham ederim.

BÜTÜN DÜNYA EMİN OLSUN

Ve buradan da bir kez daha bütün dünyaya uluslararası kamuoyuna şu çağrıda bulunuyorum, gelin Suriye'deki ateşi söndürelim. Suriyedeki ateşi söndürmek yerine Bayırbucak Türkmenlerine ya da Halep araplarına ya da Kürtlere ateş yağdoran kim olursa olsun ister Suriye rejimi ister terör örgütleri ister dışaıdan müdahale eden unsurlar onlara karşı da mesajımız açıktır. Suriye halkı barış ve onur içinde yaşamayı hak eden bir halktır. Türkiye ve çevresinde barışı ikame etmek, bütün bu ateş çemberinin içinde ülkemizin demokrasisini, huzurunu, güvenliğini teminat altına almak için ne gerekiyorsa yapacağımızdan bütün dünyanın haberdar ve emin olması lazım."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu düşürülen uçakla ilgili konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz