'Çakma şeyh şikâyet etti, RTÜK ceza verdi'

AK Parti'li Metiner, aHaber'deki programda FETÖ lideri Gülen'i "Çakma şeyh" diye eleştirdiği için RTÜK'ün kanala para cezası verdiğini belirtti

Giriş Tarihi: 26.11.2015 10:02
'Çakma şeyh şikâyet etti, RTÜK ceza verdi'

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, aHaber'de yayımlanan "Memleket Meselesi" adlı programda Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) lideri Fetullah Gülen hakkında kullandığı ifadelerden dolayı kanala para cezası kesilmesine tepki gösterdi. Metiner, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, RTÜK'ün kendisini FETÖ'nün işbirlikçisi konumuna yerleştirdiğini savundu. Programının sabit konuklarından biri olduğunu belirten Metiner, "FETÖ'nün medyadaki elebaşı Ekrem Dumanlı'yı eleştirmişim. Cumhurbaşkanımıza küstah bir biçimde parmak sallayarak terbiyesiz bir dil kullanan Dumanlı'yı eleştiriyorum. Pensilvanya'daki çakma şeyhe de eleştirilerimi sunuyordum. Fetullah Sabbah'ı, Hasan Sabbah'ın günümüzdeki versiyonunu eleştiriyorum" dedi. Dumanlı'nın "örgüt yöneticisi" sıfatı ile arandığına dikkati çeken Metiner, "Müptezel herif üzerinden Pensilvanya'daki çakma şeyhe eleştiriler getiriyorum. Çakma şeyhin avukatı RTÜK'e şikayette bulunuyor. RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı, bir rapor kaleme alıyor. Raporda cezaya gerek olmadığı belirtilmesine rağmen üyeler kanala para cezası veriyor. RTÜK üyelerine sesleniyorum, FETÖ, PKK gibi bir terör örgütü müdür, değil midir? Öcalan ve Kandil'deki liderler televizyonda böyle eleştirildiğinde size bunların avukatları tarafından dilekçe ulaştırılınca benzer bir karar mı vereceksiniz?" diye konuştu.

Metiner, RTÜK'te CHP, MHP ve HDP'li üyelerin aynı yönde karar verdiğini ve "FETÖ'ye arka çıkan bir organizasyona" dönüştüğünü savunarak, FETÖ ile mücadele eden kanallara verilen cezaların RTÜK tarihine vurulan kara lekeler olduğunu ifade etti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çakma şeyh şikâyet etti, RTÜK ceza verdi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz