Erdoğan: Eleştiri kırıp dökmek değildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt Üniversitesi Akademik yıl açılışında konuştu. Erdoğan, 'Kurban Bayramı bu sene de hac mevsimine denk geldi' diye haber yapılıyor. Cehalet ve hastalıklı bir bakış açısını gösterir bu." dedi.

Giriş Tarihi: 27.11.2015 17:13
Erdoğan: Eleştiri kırıp dökmek değildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni'nde açıklama yaptı.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Ülkesine ve milletine yapancı ideolojik saplantılı gençlik geleceğimize yön veremez.

Bugün üniversitelerimizde 149 bin akademik persone hizmet vermekte.

ELEŞTİRİ İMAR ETMEKTİR

Eleştiri ayrıdır cehalet, hakaret ayrıdır. Eleştiri kırıp dökme değil imar etme, tamir etmedir. Hiçbir insan kıymetli bulduğu şeyi kırmaya çalışmaz. Kişinin toplumu eleştirmesi ve aşağılaması arasındaki fark artık birilerinin üzerinde durması gereken bir durumdur. Kendi milletine, tarihine, kültürüne inancına hakaret edenler yabancılaşmış demektir. Milli değillerdir. Yerli değillerdir.

'KURBAN BAYRAMI BU SENE HAC MEVSİMİNE DENK GELDİ' HATIRLATMASI

İçinden geldiği milleti zorla dönüştürmeye çalışan kişilerin medya kullanımı olmuştur. Bu ülkenin medyası darbelere giden süreçlerde, darbelere destekle utanç verici bir geçmişe sahiptir. 'Kurban Bayramı bu sene de hac mevsimine denk geldi' diye haber yapılıyor. Cehalet ve hastalıklı bir bakış açısını gösterir bu. Aynı tavır bugün de devam ediyor. Osmanlı Türkçesi'nin ve Siyer'in seçmeli ders olarak seçilmesi dönemlerinde de bunu çok gördük.

Eğitime verdiğimiz önem ve destek artarak devam edecektir.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Eleştiri kırıp dökmek değildir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz