Davutoğlu: Silah teröriste ait

Başbakan Ahmet Davutoğlu Brüksel ziyareti öncesi 'nin öldürülmesine ilişkin son bulguları paylaştı. Davutoğlu, "Sayın Tahir Elçi'nin cenazesinin yanında bulunan tabancada yapılan balistik incelemede, bu tabancının ondan önce ilk polisimizi şehit eden teröristin elindeki tabanca olduğu tespit edilmiştir." dedi.

Giriş Tarihi: 29.11.2015 11:29
Davutoğlu: Silah teröriste ait

'NİN ÖLDÜRÜLMESİ

Tahir Elçi'nin hayatını kaybetmesi bütün Türkiye'nin kaybıdır.

Eğer Diyarbakır'ın o tarihi Sur bölgesinde hendekler kazılmamış, terör faaliyetleri yapılmamış olsaydı şu anda bu canlarımız kaybolmadığı gibi o güzelim Diyarbakır'da herkes huzur içinde yaşıyor olacaktı. Bütün bu olayların sorumlusu terör olaylarını tekrar başlatan bölücü terör örgütüdür ve ona karşı mücadelemiz de kararlı bir şekilde sürecek.

TAHİR ELÇİ'NİN YANINDA BULUNAN SİLAH TERÖRİSTİN SİLAHI

Bu gece yapılan çalışmalar esnasında, Sayın Tahir Elçi'nin cenazesinin yanında bulunan tabancada yapılan balistik incelemede, bu tabancının ondan önce ilk polisimizi şehit eden teröristin elindeki tabanca olduğu tespit edilmiştir.

Daha olay olduğu anda hemen devleti suçlayan, dün Meclis kürsüsünde de hükümete ve devlete dönük 'katliam' vesaire gibi ifadeler kullanan siyasilere de dönük olarak da söylüyorum. Her olayda Ankara Garı'nda DEAŞ terör yapar, döner devlete 'katil' demeye kalkarsınız, Sayın Tahir Elçi hayatını kaybeder, ortada hiç bir delil yokken devlete hükümete bu işi mal etmeye kalkarsanız ve olayın hemen öncesinde şehit edilen iki polisimizin canını yok sayarsanız, onlara dönük hiç bir şey söylemeden sanki Sayın Tahir Elçi'ye dönük devletin bir provokasyonu varmış gibi bir tutum takınırsanız, bu hem ülkeye barış getirmez hem de siyasal anlamda bedeli olan bir tutumdur.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Silah teröriste ait
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz