Ayşen Gruda ödülü Aylan bebeğe ithaf etti

ULUSLARARASI Antalya Film Festivali, Antalya'lılarla buluştu.

Giriş Tarihi: 30.11.2015 09:57 Güncelleme Tarihi: 30.11.2015 10:38
Ayşen Gruda ödülü Aylan bebeğe ithaf etti

Ödülünü almak üzere ilk olarak sahneye Ayşen Gruda çıktı. Gruda ödülünü cansız bedeni kıyıya vuran Suriyeli Aylan Kürdi için aldığını belirterek şöyle konuştu:

'Bu ödülü Aylan bebek için alıyorum. Onun anısına alıyorum. Hırslı politikacı amca ve teyzeleri nedeniyle okula bile gidemeyen aramızdan çabucak ayrılan Aylan bebek için alıyorum. Bütün dünya duysun bütün dünya.'

İşte o konuşma:

'DANGALAK BEYNİN YARATTIĞI SANSÜRLE UĞRAŞTIK'
Yaşam Boyu Onur Ödülü sahiplerinden biriside ünlü oyuncu Kayhan Yıldızoğlu oldu. Yıldızoğlu, ödülünü sanatçı arkadaşları adına aldığını belirtti. Geçmiş yıllarındaki filmleri değerlendiren Yıldızoğlu, 'Ben bu ödülü 68 sene benimle birlikte olan tüm değerli sanatçı arkadaşlarım adına alıyorum. Bu ödülün zerrelerinde onların sevgisi ve enerjisi yaşıyor. Bunu hissediyor ve onları anıyorum. Yaşlanıp çenesi düştü diye düşünmeyin. Bu yıllarda yaşadığım sanatçıların hepsi çok değerlidir. Dangalak bir beynin yarattığı bir sansür ve kurallarla uğraştık. Ona rağmen bunları yapabildik. Çok değerli sanatçılar ve yönetmenlermiş onları saygıyla anıyorum' dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayşen Gruda ödülü Aylan bebeğe ithaf etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz