Davutoğlu: Demirtaş, Tahir Elçi'yi öldürenlere fırsat verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu KKTC ziyareti öncesi havaalanında açıklamalarda bulundu. Davutoğlu Demirtaş için, "Teröristlerin yanında olarak ulaşacağı tek yer Tahir Elçi'yi öldürenlerin yanında olmaktır. İslami gelenekle üstüne örtülen örtüyü kaldırıp, PKK paçavrasını örtenlerden hesap sorardı." dedi.

Giriş Tarihi: 1.12.2015 10:45 Güncelleme Tarihi: 1.12.2015 11:30
Davutoğlu: Demirtaş, Tahir Elçi'yi öldürenlere fırsat verdi

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Türkiye-KKTC ilişkileri iki ülke ilişkilierinden daha ileri bir ilişkidir.

BM başta olmak üzere burada yoğunlaşan görüşmeler olmak üzere ağırlığını hissettirmelidir.

KKTC çok sağlıklı bir demokrasi ve ekonomik kalkınmasını sürdüren bir performans sergilemiştir. Geleceğe daha umutla bakan bir geleceğe sahiptir.

Su aktarımı ise Türkiye'nin adaya bakış tarzını ortaya koyan bir adımdır.

Doğu Akdeniz'in bir refah bölgesi olması önem taşımaktadır. Şu anda tek olumlu seyreden müzakere Kıbrıs müzakeresidir. Neredeyse yarım asırı geçen süreçte umarım sona ulaşırız.

TAHİR ELÇİ'NİN ÖLDÜRÜLMESİ

Tahir Elçi'nin öldürülmesi konusunda sonuçların en şeffaf şekilde paylaşılacağını açıkladım. Olayın aydınlatılması konusunda emniyetimiz yoğun bir çaba içinde. Eğer bu olayın aydınlatılması isteniyorsa neden başsavcımıza, baro temsilcilerimize saldırılar yapılıyor? Olay günü yaptığımız toplantıda derhal olay yeri incelemesi talimatı verdik, roketle saldırılar gerçekleştirildi. Baro temsilcilerine de saldırılar yapıldı. Tüm bunlar herkesin gözü önünde oluyor. Suçluluları ortaya çıkarmaya çalışırken, bunu araştırmaya çalışırken, oradaki ekiplere saldıranlar bu cinayetin gerçek failidir. Sırf o bölgeye dönük olarak, operasyonla girmek istemedik.

Sayın Demirtaş'a sormak lazım, hangi belge var da bu kanaati ortaya atıyor? Eğer Demirtaş'ın söyleyecek bir sözü varsa, olay yerine giden başsavcı, baro başkanlarına yapılan saldırılar hakkında konuşmalı. Teröristlerin yanında olarak ulaşacağı tek yer Tahir Elçi'yi öldürenlerin yanında olmaktır. İslami gelenekle üstüne örtülen örtüyü kaldırıp, PKK paçavrasını örtenlerden hesap sorardı. Biz sükuneti sağlamaya çalışırken onlar saldırılarını yoğunlaştırıyor. Gerekiyorsa o mübarek mahalleye girilecek, halkımızı rahatsız edenlerden, Tahir Elçi'yi katledenlerden hesap sorulacak.

RUS UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ

Türk uçakları Rus hava sahasını ihlal etmedi, dünyanın her yerinde hava kuvvetlerinin görevi hava sahasını korumaktır.

AYRINTILAR GELİYOR...

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Demirtaş, Tahir Elçi'yi öldürenlere fırsat verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz