Gülen'in tapınağındaki şok ayrıntılar

FETÖ?liderinin tapınağı andıran odasındaki eşyalar birçok sır taşıyor. Görenleri hayrete düşüren sembollerin birçoğu Mason taklidi

Giriş Tarihi: 4.12.2015 11:50 Güncelleme Tarihi: 4.12.2015 12:18
Gülen'in tapınağındaki şok ayrıntılar

FETÖ/PDY örgütü Lideri Fethullah Gülen'in İzmir Yamanlar Koleji içindeki adeta gizli bir tapınağı andıran kaçak odasının görüntülerinde dikkat çeken ayrıntılar ortaya çıktı. Mason localarında gizli toplantıların yapıldığı odaların mizanseni gibi döşenen odanın hemen girişinde Masonlar'ın temel sembolü olan Jachin-Boaz sütunundan var.

Sütunun yanında ise duvara monte edilmiş iki el ile etrafı küçük yıldızlarla donanmış bir Türk bayrağı bulunuyor. Yıldız, Masonlar'da yenileşen insanın sembolü. Jachin-Boaz sütunları ise Masonluğun kuvvetle tesis, üreme ve çoğalma politikalarını sembolize ediyor. Sütun üzerinde bulunan terazi ise bir başka ayrıntının simgesi. Masonlarda terazi dünyayı yönetme anlamını taşıyor. Büyük toplantı salonu ise Mason localarındaki odalara benziyor. Kapısında sütunun bulunduğu bu dev salonda büyük bir toplantı masası ile hemen masanın karşısında duvara monte edilmiş olan dünya haritası var.

Kaçak oda yıkılacak


Yamanlar Koleji'nin içinde gizli inşa edilen ve Gülen'in ABD'ye gitmeden önce ara sıra kaldığı bu odanın kaçak olduğu ortaya çıktı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında odanın yıkımı için beledi-yeye gerekli başvurunun yapıldığı ifade edildi.

16 ilde FETÖ operasyonu


İzmir merkezli FETÖ/PDY'ye yönelik ikinci dalga operasyon dün gerçekleştirildi. "Askeri Casusluk" davası soruşturması kapsamında, 16 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 18 emniyet müdürü ve polis gözaltına alındı.

Ortasında dünya haritası bulunan oda Mason localarını andırıyor
Türk bayrağının yanında el sembolü varSütunun üzerindeki terazi dünyayı yönetmek anlamı taşıyor
Amacı dünyayı yönetmek

Sütun, Masonlar'da "kuvveti ve çoğalmayı" terazi ise "dünyayı yönetme" hedefini simgeliyor

(Bugün)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'in tapınağındaki şok ayrıntılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz