Kız kardeşler isyan etti

Kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla yapılan photoshoplu fotoğraflar için izin alınmaması, Kim Kardashian ve üvey kardeşi Kendall Jenner’ı kızdırdı

Giriş Tarihi: 4.12.2015 10:35 Güncelleme Tarihi: 4.12.2015 11:07
Kız kardeşler isyan etti

Dünyanın dört bir yanında erkek baskısı ve kadınlara yönelik şiddete karşı yürütülen kampanyada, Kardashian ve Jenner'ın yanı sıra, Hollywood'un ünlü oyuncu ve müzisyenlerinden Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Kristen Stewart, Emma Watson, Madonna ve Miley Cyrus'ın fotoğrafları İtalyan sanatçı ve aktivist Alexandro Palombo tarafından photoshop'lanarak dayak yemiş bir hale getirildi.

Projenin aile içi şiddetin sağır edici sessizliğini kırmak amacıyla yürütüldüğünü söyleyen İtalyan sanatçı, "Aile içi şiddet, ne sınır ne de sosyal statü tanıyor. Bu ünlü bile olsanız herkesi etkileyen bir şey" ifadelerini kullandı.

İtalyan sanatçının kampanyası 'Hiçbir kadın şiddete karşı bağışıklık sahibi değildir' sloganı ile yayınlandı. Ancak, realty şov yıldızı Kardashian ve son dönemlerin en gözde mankenlerinden Jenner, 'zavallı' ve 'çaresiz' bir halde görünmelerine sebep olduğu gerekçesi ile fotoğrafların kullanılmamasını talep etti.

Kaynak: Vatan

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kız kardeşler isyan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz