"İşin ucu Koç'a dokununca yaygarayı bastı!"

Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlal etmesi tartışmasında Rusya’nın tarafından yer alan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, işin ucu Koç’a dokununca dünkü köşesinden Rusya yönetimine ilk kez sert tepki gösterdi. Ahmet Kekeç, bugünkü yazısında Rusya’nın yanında yer alan Türk aydınını, Nasuh Mahruki ve Ahmet Hakan’ın içine düştüğü okurunu bile utandıran çelişkileri yazdı.

Giriş Tarihi: 5.12.2015 10:31
İşin ucu Koç'a dokununca yaygarayı bastı!

PUTİN'İN ERDOĞAN'I İKTİDARDAN DÜŞÜRECEĞİNİ DÜŞÜNENLER BOŞUNA HEVESLENMEYİN!

İyi niyetliler telaşlanıyor... "Dost Rusya gazımızı keserse ne olacak?" filan gibi...
Kötü niyetlilerse, bu krizden "kurtuluş fırsatı" doğacağını düşünüyor
Ne telaşlansınlar, ne de hevese kapılsınlar...
Telaşlanmasınlar, çünkü "kuru tehdit" dışında Rusya'nın uygulayabileceği ciddi bir yaptırım bulunmuyor... Doğalgazı kesemezler, çünkü önemli bir gelirden olurlar. Düşmanlığı ya da gerginliği fiili mukavemete (örneğin bir savaşa) dönüştüremezler. Bir NATO ve Batı ittifakı üyesi olan Türkiye'nin eli armut toplamıyor. En fazla, Türkiye'den giden insanları taciz ederler, işadamlarına gözdağı verirler, beyaz et almaktan vazgeçerler, sebze ithalatını durdururlar, bazı ihaleleri iptal ederler... Bir de, "Unutmadık, unutmayacağız, bunun bedeli ağır olacak" diye zır zır ağlarlar.

PUTİN SİZİ ERDOĞAN'DAN KURTARAMAZ!

Rusya-Türkiye gerginliğinin bize "yeni ufuklar" açacağını söyleyen kötü niyet sahipleri de hevese kapılmasın.
Rusya gelip bizi Erdoğan'ın elinden kurtaramaz.
Böyle bir örnek yok...
Bizi Erdoğan'dan kurtaracak yegâne formül, Türkiye'nin Rusya tarafından işgal edilmesidir... Bu da mevcut şerait ve dünya dengeleri açısından mümkün görünmüyor ne yazık ki.

NASUH MAHRUKİ NASIL KOMİK DURUMA DÜŞTÜ

Dolayısıyla Nasuh Mahruki kardeşimiz, "Putin'den ricam; bu saldırının bedelini dost ülke Türkiye'ye, Türk milletine değil, bunu planlayan AKP'ye ödetmesidir" diye yalvarmaktan ve gülünç duruma düşmekten vazgeçsin.

BİR- Türkiye, hava sahasını ihlal eden bir Rus uçağını düşürmüştür. Hepsi bu... Bunun adı "saldırı" değil, "savunma"dır. Her ülkenin kendini savunma hakkı vardır. TC Nasuh önce saldırıyla savunma arasındaki farkı öğrensin.
İKİ- Putin, bu saldırının bedelini sadece AK Parti'ye nasıl ödetecek? Beştepe'yi mi bombalayacak? AK Parti genel merkezine füze mi yollayacak? Sadece AK Parti'lileri öldüren "akıllı bomba" mı geliştirecek? Nasıl olacak?

GİT İŞİNE AHMET HAKAN!

Üçüncüsü de şu olsun:
Konuyla ilgisi yok ama Hürriyet'in "Alo Ahmet"i, yani Ahmet Hakan Coşkun, Rusya'nın "Türkiye IŞİD'den petrol alıyor" iddiasını gülünç bulmuş.
Niye?
Çünkü IŞİD'den alınan petrol, TÜPRAŞ'a gidiyormuş. Ruslar böyle iddia etmiş...
Diyor ki Alo Ahmet, "Hiç olur mu öyle şey? TÜPRAŞ Koç grubuna aittir. Bu Ruslar ne saçmalayıp duruyor? Hiç Koç'lar IŞİD'den petrol alır mı?"
İyi de birader, Erdoğan'ın her bir işi yaptığına inanıyorsun da, Koç'un IŞİD'den petrol aldığına neden inanmıyorsun?
Sen yıllarca "Türkiye IŞİD'e yardım ediyor, IŞİD'den petrol alıyor" iddialarına sessiz kal, ama işin ucu büyük patron Koç'a dokununca yaygarayı bas... Hadi git işine!

AHMET KEKEÇ/STAR

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
"İşin ucu Koç'a dokununca yaygarayı bastı!"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz