Vah Nusaybin!

Caddelere hendek kazıp, sokak aralarına patlayıcılar yerleştiren terör örgütü mensupları, Mardin'in Nusaybin ilçesinin altını üstüne getirdi. Birçok bölgeye elektrik ve su verilemiyor

Giriş Tarihi: 5.12.2015 11:28
Vah Nusaybin!

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki 4 mahallede sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından terör örgütünün oluşturduğu tahribat ortaya çıktı. Teröristlerin ara sokaklara yerleştirdiği patlayıcının infilak etmesi sonucu içme suyu su şebekesinin tahrip olduğu, çevredeki çok sayıda ev ve iş yerini su bastığı görüldü.

PATLAYICI YERLEŞTİRDİLER
Nusaybin ilçesindeki Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir ve Dicle mahallelerinde, açılan hendek ve kurulan barikatların kaldırılması ve PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için 29 Kasım günü saat 21.00'den 3 Aralık günü saat 22.00'ye kadar sokağa çıkma yasağı uygulandı. Yasağın dün gece kaldırılmasının ardından 4 mahalledeki operasyon sırasında çıkan çatışmalar sırasında ev ve işyerlerinde oluşan hasar ortaya çıktı. Fırat Mahallesi'nde ara sokaklara teröristlerin yerleştirdiği patlayıcının infilak etmesi sonucu içme suyu su şebekesinin tahrip olduğu, çevredeki çok sayıda ev ve iş yerini su bastığı görüldü. Hasar nedeniyle su ve elektrik verilemeyen bölgelerde Dicle Elektrik Dağıtım AŞ ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ekipleri şebekeyi yeniliyor.

"EVDE OLSAK ÖLÜRDÜK"
Birçok evin de çatışma sırasında atılan kurşun ve roketatar mermilerinin isabet etmesi sonucu hasar gördüğü gözlendi. Abdulkadirpaşa Mahallesi Dilek Sokak üzerinde bulunan evinin silahla tarandığını belirten Nayıf Bilgiç, "Mahallede yasak uygulanmaya başlandığında ailece evi terk etmek zorunda kaldık. Yasak kalktı evimize geri geldik, ev silahlarla taranmış. Allah'a şükür biz evde değildik, yoksa biz de ölürdük" dedi. Vatandaşlar, 4 gün süren yasak sonrası günlük yaşama dönmeye çalışıyor. Esnaflar iş yerlerini açarken, mahalle sakinleri ihtiyaçlarını karşılamak için alışveriş yapıyor. Operasyonda 1 terörist etkisiz hale getirilirken, 8 barikat ve hendeğin kapatıldığı bildirildi.

POLİSİ ŞEHİT EDEN TERÖRİST TUTUKLANDI
Bu arada Nusaybin ilçesinde 3 polisi şehit eden teröristlerden 1'i tutuklandı. Mardin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Nusaybin ilçesinde 15 Eylül'de terör örgütü PKK/KCK mensuplarınca bomba düzeneğinin infilak ettirilmesi sonucu Komiser Yardımcısı Oktay İzgi ile polis memurları Çağdaş Arslan ve Sezgin Uludağ'ın şehit edildiği anımsatıldı. Olayın ardından başlatılan operasyonda olayı gerçekleştirenlerden olduğu tespit edilen A.M. (31) isimli kişinin gözaltına alındığına dikkat çekilen açıklamada, zanlının emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı adli merciler tarafından 'Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma' ve 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından tutuklanarak, Mardin Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü'ne teslim edildiği kaydedildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Vah Nusaybin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz