Fethullahçı Terör Örgütü KKTC'de serbest!

KKTC'de günlük yayınlanan Kıbrıs Postası gazetesi ilginç bir başlıkla okuyucularının karşısına çıktı.

Giriş Tarihi: 8.12.2015 15:22 Güncelleme Tarihi: 8.12.2015 15:50
Fethullahçı Terör Örgütü KKTC'de serbest!

Haberde, Türkiye'de PKK/KONGRA-GEL, Hizbullah, DHKP-C, EL-KAİDE, IŞİD\DAEŞ gibi Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması FETÖ\PDY bir süredir terör listesinde yer alındığına dikkat çekiliyor.

FETÖ ÖRGÜTÜ TERÖR LİSTESİNDE YOK

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bakanlar Kurulu'nun geçtiğimiz henüz tazelediği ve dün Resmi Gazete'de yayımladığı güncellenmiş terör listesine göre Türkiye'de Kırmızı Kitap'a giren FETÖ listede değil ve pek çok yatırım ve istihbarat ağı olan KKTC'de serbest…

Türkiye'de Fethullah Gülen için 14 Aralık operasyonu kapsamında "terör örgütü kurma ve yönetme" suçlamasıyla yakalama kararı çıkarılmış ve kırmızı bültende yer alması için de Adalet Bakanlığı'na yazı yazılmıştı.

Haberde, hakkında dört kez yakalama kararı çıkarılan Fethullah Gülen, İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı "Aranan teröristler" listesinde kırmızı kategoride yer alıyor ve iadesi ile ilgili girişimler de sürdüğü belirtiliyor.

GÜLEN KKTC MECLİSİNDE

Öte yandan KKTC'nin Meclis Başkanlığı koltuğunda FETÖ lideri Fetullah Gülen'in montajlı resmiyle manşetten duyurduğu haberde KKTC'nin terör listesinde FETÖ'nün yer alması gerektiği ifade edildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethullahçı Terör Örgütü KKTC'de serbest!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz