Dünü yarını unut Lizbon’u düşün

Beşiktaşlı futbolculardan sadece Sporting Lizbon maçına konsantre olmalarını isteyen tecrübeli hoca, "Ne geçtiğimiz haftalarda oynadığımız maçları ne de Galatasaray derbisini düşünün. Gruptan çıkacak kalitemiz ve gücümüz var. Sahada bu bilinçle mücadele edin" dedi

Giriş Tarihi: 9.12.2015 09:17 Güncelleme Tarihi: 9.12.2015 09:55
Dünü yarını unut Lizbon’u düşün

Beşiktaş, Avrupa'daki kaderini belirleyecek kritik Sporting Lizbon maçı öncesi istim üzerinde... Dün takıma taktik ağırlıklı bir çalışma yaptıran teknik direktör Şenol Güneş, talebelerine önemli mesajlar verdi. Zaman zaman antrenmanı yarıda kesen Güneş'in, özellikle SOĞUKKANLILIK ve KONTROL üzerinde durması çalışmanın öne çıkan kısmı oldu. İşte Güneş'in oyuncularına uyarıları:

1- %100 konsantrasyon

"Ne geçmiş maçlar ne önümüzdeki derbi... Hepsini unutun. Şu anda önümüzde kazanmamız gereken bir Lizbon maçı var. Tamamen buna konsantre olun. Rakibimiz bizi, biz de rakibimizi tanıyoruz. Neler yapabileceğinizi gördünüz. Deplasmanda daha iyi oynadığımız ortada. Gruptan çıkacak kalitemiz ve gücümüz var. Bu bilinçle mücadele edin."

2- Kontrol bizde olmalı

"Beraberliği aklınızdan çıkarın. Rakibimizin galip gelme gibi bir zorunluluğu var. Bu yüzden soğukkanlı olmalıyız. Yapacakları hata ve riskleri iyi değerlendirmeliyiz. Sizden ayağa ve garanti paslar istiyorum. Topun kontrolü elimizde olursa, bu gruptan lider olarak çıkarız. Oyunda kontrol ve topa hakimiyet istiyorum. Acele etmeyinve kontrolünüzü kaybetmeyin."

3- Soğukkanlılık önemli


Skor kalitemizi arttırmamız lazım. Özellikle ceza alanı bölgesinde soğukkanlı ve bitirici vuruşlar yapmanız gerekiyor. Bu yüzden daha çok kaleyi düşünün ve golü düşünün. Adam dağılımında hata yapıyoruz. Bazen gol isteğimiz, golü geciktiriyor. O bölgede daha sakin ve kararlı olmalıyız."

4- Daha çok ara pas yapın

"Sosa'nın Kayserispor maçında Gomez'e attığı ara pas çok güzeldi. Bu bize örnek olmalı. Ara pas daha sık yapmamız gereken ve bizi sonuca daha kolay götürebilecek önemli bir unsur. Bunu aklınızdan çıkarmayın."

5- Topu geriye çıkarın

"Kanat organizasyonlarında rakip ceza alanına girdiğiniz ve çizgiye kadar indiğiniz anlarda, topu kalabalık defansın üzerine atmayın. Geriye çıkararak pozisyon rahatlığı sağlayın. Ceza alanındaki pozisyonlarınıza dikkat edin."

Ersan Gülüm, antrenmanın ardından takım arkadaşlarıyla havuzda çekildiği fotoğrafı paylaştı. Ersan, Oğuzhan'ın havuza eşofman üzeriyle girmesine de "İdman sonrası buz. Ha ha Ozi.." yorumunu yaptı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünü yarını unut Lizbon’u düşün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz