Yalova Belediyesi'nde yolsuzluğa suçüstü

Yalova'nın CHP'li belediyesi sadece 4 aylık danışmanlık işi için bir firmaya 160 bin TL ödedi. Yılbaşı çikolatalarına ise 160 bin TL ödendi. Yalovalılar bu yolsuzluklara sosyal medyadan tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 9.12.2015 10:12
Yalova Belediyesi'nde yolsuzluğa suçüstü

CHP'li Yalova Belediyesi'nde her gün yeni bir yolsuzluk ortaya çıkıyor. "Kul hakkı yedirmeyeceğiz" sloganı ile yola çıkan CHP'li belediye, pazarlık usulüyle yaptığı ihalelerde ödediği dudak uçurtan paralar yüzünden zor durumda kaldı. İşte ihalelerden bazıları:
Belediyede Muhasebe Müdürlüğü, 2 hesap uzmanı ve konuyla ilgili görevliler varken, Belediye Başkanı Vefa Salman'ın yeğeni olan Özel Kalem Müdürü Özlem Salman "Stratejik Plan Hedeflerine Uygun Olarak 2016 Bütçesi'nin Hazırlanması İçin Danışmanlık Hizmeti Alımı" ihalesi yaptı. 2015/103966 kayıt numaralı olan ve 11 Ağustos'ta onaylanan ihaleyle 4 aylık hizmet için CHP liderliğine aday olan Muharrem İnce'nin referans olduğu şirkete 160 bin TL ödendi. Ayrıca, danışmanlık şirketlerine, kamu ihalesi kanunu danışmanlığı için 145 bin TL, çevre danışmanlığı için 50 bin TL ödendi.

Özlem Salman yılbaşı için çikolata alım ihalesi yaptı. Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç'in ağabeyinin ortak olduğu iddia edilen firmadan pazarlık usulüyle 160 bin TL'ye çikolata alındı. Vatandaşlar ise sosyal medyada "Kul hakkı yemeyeceğiz dediler çikolata yemeyeceğiz demediler" , "Bu kadar çikolata nasıl muhafaza edilip dağıtılacak", "Usulsüz ihale vererek insan sağlığı ile oynamayın" dedi.
Belediye hediye dağıtmak için 106 bin TL'ye 21 bin fincan aldığı ihaleyi ise halkın diline düşünce karşılıklı fes etti.
Anket çalışması için 151 bin TL'den açılan ihale, 134 bin TL'ye BUPAR şirketine verildi. Sonuçlar açıklanmadı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalova Belediyesi'nde yolsuzluğa suçüstü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz