Aydın Doğan'a Trump tepkisi!

ABD'de Cumhuriyetçilerin Başkan Adayı olan Donald Trump, Müslümanlara karşı ırkçı sözlerini sürdürüyor. Her konuşmasında İslam dinini ve Müslümanları hedef alan Trump'ın, Türkiye'nin de içinde olduğu birçok ülkede büyük yatırımlar yaptığı biliniyor. İslam düşmanı Trump'ın Türkiye'de Aydın Doğan ile ortak işler yapması sosyal medyada tepkilere sebep oldu. Mecidiyeköy'de Trump ile beraber AVM açıp tepesine onun ismini yazan Aydın Doğan'a "Bu ismi değiştir" yönünde büyük bir tepki var.

Giriş Tarihi: 10.12.2015 15:09
Aydın Doğan'a Trump tepkisi!

Bir süredir yaptığı açıklamalarla hem Amerika halkından hem de uluslararası kamuoyundan tepki toplayan ABD başkan aday Donald Trump, skandallarına bir yenisini ekledi. Ülkedeki camilerin kapatılmasını ve turist olarak gelen Müslümanların kabul edilmemesini seçim malzemesi olarak meydanlarda vaat eden Trump, kendi destekçilerinden de tepki çekti.

Ahmakça bir hareket

Trump'ın aday olduğu Cumhuriyetçi kanadın senatörü John McCain, "ahmakça" olarak değerlendirdi ve "Hayatımda böyle şey görmedim" diye konuştu. Daha önce ABD Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış Cumhuriyetçi Partili Dick Cheney ise katıldığı bir radyo programında, Trump'ın öne sürdüğü fikrin Amerika'nın savunduğu ve inandığı her şeye karşı olduğunu belirtti. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan da "Bu muhafazakârlık değil. Dün önerilen, bu partinin ve daha önemlisi bu ülkenin savunduğu bir şey değil" değerlendirmesinde bulundu. Daha önce de engelli bir gazeteciyle alay etmesiyle dünya gündemine gelen başkan adayıyla ile ilgili açıklama yapan Beyaz Saray, Trump'ın başkanlık için ehliyeti olmadığını söyledi.

Milyonlar kazanıyor

ABD Başkanı olabilmek için milyonlarca dolarını havaya saçan Donald Trump'un en büyük gelir kapısı ise Müslüman ülkeler. Cumhuriyetçilerin adayı Trump Doğan ile ortak yaptığı İstanbul'daki Trump Towers'dan yılda 5 milyon dolar, Azerbaycan'daki Trump Hotel'den de 2,5 milyon dolar gelir elde ediyor. Dubai'de de birçok yatırımı olan Trump, hakaret ettiği, skandal sözler yönelttiği Müslümanlardan milyonlarca dolar para kazanıyor. Başlatılan kampanyada ise, Trump'a ait yapıların kapatılması talep ediliyor.

Neyi bekliyorsun Aydın Doğan?

Müslüman karşıtı Trump, Aydın Doğan ile ortak olarak İstanbul'un göbeğinde içinde AVM ve konutları barındıran dev bir yapı inşa etmişti. Şehrin tam merkezinde yükselen binanın tepesinde ise Trump'ın adı yazıyor. Trump'ın bu çirkin sözlerinin ardından sosyal medyadan tepki yağdı. Kullanıcılar tarafından harekete geçmeye çağrılan Doğan'ın, AVM'nin ismini değiştirip değiştirmeyeceği ise merak konusu.

Trump'ın eseri

ABD'deki El Aksa Camisi'nin girişine pazar gecesi kırmızı bir pikaptan kesik bir domuz kafası atıldığı belirlendi. Çirkin saldırının, ABD başkan adayı Turmp'ın Müslümanlara yönelik skandal sözlerinin ardından gerçekleşmesi, akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

Kaynak: Güneş

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğan'a Trump tepkisi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz