Dinlemedi gitti

Dursun Özbek, Divan toplantısında kardeşiyle ilgili eleştirilere sinirlendi

Giriş Tarihi: 10.12.2015 09:26 Güncelleme Tarihi: 10.12.2015 10:10
Dinlemedi gitti

Galatasaray'ın Aralık ayı Divan Kurulu dün G.Saray Lisesi'nde gerçekleşti. Başkan Dursun Özbek, Finansal Fair Play kriterleri için UEFA ile görüşmeleriyle ilgili bilgi verirken, "UEFA'yı 3 yıllık dönemimiz sonunda istenilen finansal kriteleri sağlayacağımıza ikna etmeye çalıştık" dedi ve Şubat ayında bir görüşme daha olacağını söyledi. Başkanın ardından kürsüye çıkan Ayhan Özmızrak gündemdeki diğer konularla ilgili bilgi vermediği için başkanı eleştirerek, "Mehmet Özbek ile Dursun Özbek, Mayıs ayına kadar birbirlerini tanımıyorlardı sanırım. Seçime kadar adı sanı bilinmiyor. Yönetime alınmıyor. Her ne oluyorsa seçim kazanıldıktan sonra ismi duyulmaya başlanıyor. Bu seçim hayırlara vesile oldu sanırım, Özbek ailesini bir araya getirdi" dedi. Dursun Özbek bu sözler üzerine salonu terk etti.


'BAZI İNSANLAR ZENGİNLEŞMİŞ!'

Üyelerden Hayrettin Kozak'ın sert eleştirileri sonrası genel sekreter Fatih İşbecer söz aldı. "Yönetim olarak ağır eleştirilsek de bunların notunu alıyoruz" diyen İşbecer, "Sportif AŞ, gelirinin yüzde 97'sini futbolcularına ödeyen bir kurum. 97'yi ödüyorsa, yüzde 3 ile hiç bir şey yapamazsınız. Bugün yüzde 75'e gerilemiş bir gider var. Geçtiğimiz yıl tarihimizin en pahalı kadrosuyla Şampiyonlar Ligi'nden elendik. Bugün Avrupa'da devam ediyoruz. Türkiye'de yapısal değişim yapanlar, reform yapanlar hiç bir yerde sevilmezler. Münferit hatalar için ben ve yönetim adına özür diliyorum. İleride olmaması için uğraşıyoruz. Galatasaray'ın kaynaklarını çarçur etmeyeceğiz. Galatasaray fakirleşirken, bazı insanlar zenginleşmiş, bunların önüne geçeceğiz" dedi.

'GARİBAN SABRİ'
Kürsüde Kevin Grosskreutz, Hamza Hamzaoğlu, Mustafa Denizli ile ilgili maddi sorular soran ancak net yanıt alamayan Hayrettin Kozak, "Başkanın bir rahatsızlığı mı var? Ona göre konuşacağım" dedikten sonra sözlerine başladı. Kozak, "Sabri Galatasaray'da 422 maç oynamış. Bu arkadaşımızın ek bir yılı iptali nasıl oldu? Sabri denen gariban 4.8 milyon lirayı nasıl bırakır. Demek ki siz yolladınız" diye konuştu.

DUYGUN YARSUVAT GELEMEDİ

Başkan toplantıda kardeşi Mehmet Özbek ile ilgili eleştiriler üzerine şaşkın bakışlar arasında salonu terk etti. Çıkışta "Toplantım var, ayrılmak zorundayım" diyen Özbek'in Divan Kurulu'nun olduğu gün gösterdiği mazeret şaşırttı. Öte yandan Hamza Hamzaoğlu'nun ayrılığı sonrası yönetimin tavrını tasvip etmediğini ve Divan'da ağır açıklamalar yapacağını söyleyen eski başkan Duygun Yarsuvat rahatsızlığı nedeniyle toplantıya gelemedi.

AYSAL'I HATIRLATTI

Geçen yıl yapılan Divan Kurulu'nda Özbek gibi sert eleştirilerle karşılaşan dönemin başkanı Ünal Aysal kısa bir süre sonra görevi bırakma kararı almış, kulüp olağanüstü kongreye gitmişti.

*
1 Soru 1 Cevap
Başkan Özbek'in Divan toplantısını terk etmesini nasıl yorumluyorsunuz?


Galatasaray'ın senatosu Divan'da eleştiri de övgü de yapılır. Başkan Dursun Özbek, konuşmasını bitirdikten sonra yapılan eleştirilere tavır koyup Divan'ı terk etmiş ise bu davranışı hiçbir Galatasaraylı tarafından onaylanamaz. Çünkü Galatasaray Başkanı her şartta, her türlü zorluklarla baş edecek güçte olmalıdır. Eleştiriler ne kadar ağır olsa da dinlemesini bilmek gerekir. Gerekirse söz alıp eleştirilere cevap verebilmelidir. Ayrıca, Özbek'in Divan'dan ayrılışı kaos boyutlarına taşınmamalıdır. Bir gerçek var ki; Divan'ı ilk terk eden Dursun Özbek mi? Hatırlayın; Ünal Aysal, Divan'a bile gelmezdi. Hatta seçim kararı almadan önce Divan'ı çok ağır dille eleştirmişti. Aysal'a o gün tavır koymayanların şimdi Özbek'i hırpalamalarını anlamıyorum. Bu tür restleşmeler Galatasaray Kulübü'ne zarar verir.
LEVENT TÜZEMEN

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Dinlemedi gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz