Gala Modern'de eğitime dev destek

İstanbul Modern'in eğitime destek için düzenlediği "Gala Modern" gecesinde 13 sanatçının bağışladığı 15 eser, 2 milyon 195 bin TL'ye satıldı

Giriş Tarihi: 14.12.2015 11:04 Güncelleme Tarihi: 14.12.2015 11:17
Gala Modern'de eğitime dev destek

İstanbul Modern'in eğitim programlarını destekleyerek 2016'da çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen Gala Modern'de, müzenin eğitim projelerine 2 milyon 195 bin TL'lik katkı sağlandı. İstanbul Modern'de önceki akşam gerçekleştirilen Gala Modern'e iş, sanat ve medya dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı 600 davetli katıldı. Ana sponsorluğunu Eren Holding'in üstlendiği gecede İstanbul Modern'in "Yok Olmadan - Doğa ve Sürdürülebilirlik Üzerine Bir Sergi" başlıklı yeni sergisine paralel düzenlenecek eğitim programları tanıtıldı. Gecede sanatçılar Nuri Bilge Ceylan, Adnan Çoker, William Kentridge, Sıtkı Kösemen, Nuri Kuzucan, Kemal Önsoy, Ardan Özmenoğlu, Adrian Villar Rojas, Tunca, Ziya Tacir, Richard Wentworth, Pae White ve Autoban (Seyhan Özdemir Sarper, Sefer Çağlar), İstanbul Modern'in eğitim projelerine hazırladıkları özel çalışmalarıyla destek oldu. 13 sanatçının 15 çalışmayla yer aldığı destek yarışında müzenin eğitim projelerine 2 milyon 195 bin TL katkı sağlandı. "Yok Olmadan" sergisine paralel düzenlenecek eğitim programlarına ise 300 bin TL destek verildi.

42 BİN ÇOCUK YARARLANDI
İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, 2015'te İstanbul Modern Eğitim Dostları'nın yaptığı katkılarla çeşitlenen eğitim programlarından 42 bin çocuk ve gencin yararlandığını belirtti. Enra grubunun Pleiades adlı özel bir gösteri sunduğu gece, destek yarışından sonra "After Party" ile geç saatlere kadar sürdü.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Gala Modern'de eğitime dev destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz