Eren Erdem'in ihaneti!

RT isimli kanalda konuşan CHP'li Vekil Eren Erdem, iftirasını bir adım öne götürüp, "DAEŞ bu gazla Guta'da katliam yaptı" dedi. İftira dolu röportaj sonrası Erdem'e sosyal medyadan büyük tepki yağdı. Gözler ise bu hainlik karşısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ne yapacağına çevrildi.

Giriş Tarihi: 15.12.2015 11:24 Güncelleme Tarihi: 29.11.2016 14:59
Eren Erdem'in ihaneti!

CHP Milletvekili Eren Erdem, Rusya devlet televizyonuna röportaj verip ülkesi hakkında düşmanın bile aklına gelmeyecek iftiralarda bulundu. İlişkilerin oldukça gergin olduğu bir dönemde Rus televizyonuna konuşmaya çekinmeyen Erdem, 2013 yılında Şam'ın doğusunda bulunan Guta'da yaklaşık 1800 kişinin hayatını kaybettiği Guta katliamında kullanılan Sarin gazının da Türkiye'den gittiğini iddia ederek altı boş, delilsiz ve tahminlere dayanan, Türkiye'yi karalamaya yönelik bilgiler verdi.

ERDEM MECLİSTE DE KONUŞTU

Meclis konuşmalarında da bu iddiasını sıklıkla dile getiren Erdem, röportajında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2013 yılında konuya ilişkin iddianame hazırladığını, ancak davanın bir haftada kapatıldığını belirtti. Röportajında Türkiye'nin Sarin gazını 2013 yılında DAEŞ'e sattığını iddia etti.

Türk mü düşman mı?

CHP Milletvekili Eren Erdem'in Rus TV'sinde verdiği röportajda öne sürdüğü DAEŞ militanlarına gaz satımı iddiası büyük tepki doğurdu.

GÖZLER CHP'DE

Rus devlet televizyonuna röportaj verip kendi ülkesine iftira atan milletvekili Eren Erdem'e tepkiler çığ gibi büyüdü. Sosyal medyada Erdem'e 'vatan haini' diyen on binlerce hesap CHP yönetimine çağrıda bulundu. Erdem ise bu tepkilere özür dilemek yerine hükümeti suçlayarak yanıt verdi. CHP yönetiminin Milletvekili Erdem hakkında ne gibi bir uygulama yapacağı merak konusu oldu.

Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Eren Erdem'in ihaneti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz