Erdoğan'dan Sancar onuruna akşam yemeği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2015 Yılı Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar onuruna Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir akşam yemeği verdi

Giriş Tarihi: 16.12.2015 09:53
Erdoğan'dan Sancar onuruna akşam yemeği

Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesindeki bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nobel Kimya Ödülü sahibi Sancar onuruna bir akşam yemeği verdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki yemekte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'ın yanı sıra Prof. Dr. Aziz Sancar'ın eşi Esta Gwendolyn Sancar ve kızı Rose Lorraine Eifer Sancar da bulundu.

Prof. Dr. Sancar'ın onuruna verilen yemeğe; Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Acar, TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Talip Alp, Sağlık Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Keleştimur, UNAM Direktörü Prof. Dr. Hilmi Volkan Demir, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Karaman, Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayfun Özçelik, Bilkent Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Güvenen, Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Doğramacı, 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Öztürk, Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fikrettin Şahin gibi Türkiye'de bilimsel çalışmaları ile öne çıkan bilim adamları ve bilim kurumlarının yöneticileri de katıldı.

Yemekte ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı Dr. İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanları Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ve Prof. Dr. Davut Kavranoğlu da hazır bulundu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Sancar onuruna akşam yemeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz