Kaynak Holding'de gizli server bulundu

FETÖ operasyonları kapsamında Kayyum atanan Kaynak Holdig'te şaşırtan bir gelişme yaşandı.

Giriş Tarihi: 16.12.2015 16:52 Güncelleme Tarihi: 16.12.2015 17:07
Kaynak Holding'de gizli server bulundu

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararı doğrultusunda Kaynak Holding'e atanan kayyumlar, holdingin Bağcılar'daki binasında duvar içindeki gizli bölmede 300 terabayt büyüklüğünde yeni bir server (sunucu) buldu.

DUVARDA GİZLİ BÖLME
Alınan bilgiye göre, holdingde incelemelerine devam eden kayyumlar, Bağcılar'daki Teker İş Merkezi'nin bodrum katında, duvarda gizli bir bölme olduğunu fark etti.

GİZLİ BİLGİLERİ YURT DIŞINA AKTARIYORLAR
Gizli bir kapıyla bölmeye girildiğini tespit eden kayyumlar, içeride 300 terabayt büyüklüğüne sahip sunucu buldu. Sunucunun, holdinge ait gizli bilgileri kaydetmek ve yurt dışına aktarmak üzere kullanıldığının değerlendirildiği belirtildi.

Holdingin "beyni" olarak değerlendirilen sunucudaki veriler, savcılık talimatıyla kopyalanmaya başlandı. Kopyalama ve imaj alma işleminin ardından, emniyet yetkililerince incelenecek verilerle ilgili rapor hazırlanarak savcılığa sunulacak.
4 bin 200 siber saldırı
Öte yandan, Kaynak Holding'de kayyumların göreve başlamasından sonra bilgisayar sistemine dışarıdan 4 bin 200 siber saldırı gerçekleştirildiği tespit edildi.

ÖZEL SİBER EKİP KURULDU
Bu saldırıların, dijital ortamdaki verilerin alınarak Kazakistan'a aktarılmak amacıyla yapıldığını belirleyen bilişim uzmanları, siber saldırılara da müdahale etti. Saldırıları önlemek amacıyla da bilişim uzmanlarından oluşan özel bir ekip oluşturulduğu öğrenildi.
Bu arada, Kaynak Holding'de kayyumların göreve başlamasından bu yana 700 terabayt büyüklüğünde veriye ulaşıldığı ve bunların incelemeye alındığı bildirildi.
Kaynak : AA

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaynak Holding'de gizli server bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz