Ahıskalı ailelerin Erzincan'daki evleri hazır

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile Ukrayna'dan getirilmesi planlanan Ahıska Türkleri aile için Erzincan'daki evlerin ilk etabı tamamlandı

Giriş Tarihi: 17.12.2015 15:44 Güncelleme Tarihi: 17.12.2015 15:46
Ahıskalı ailelerin Erzincan'daki evleri hazır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Ukrayna'dan getirilmesi planlanan Ahıska Türkleri aile için Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde hazırlanan evlerin ilk etabı tamamlandı.
İlçede, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan dubleks konutların ilk etabı olan 150'si tüm eşyalarıyla ve yakacaklarıyla hazır hale getirildi.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, devlet politikası gereği soydaş olan Ahıska Türklerine kucak açtıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesi ve desteğiyle, Ahıska Türk'ü 580 aileyi yaklaşık 3 bin kişiyi Üzümlü ilçesine kabul ettiklerini belirten Kahraman, "İlk etapta 150 aile gelip yerleşecek. Tüm ailelerin durumuna göre evleri dayadık döşedik, gelmelerini bekliyoruz. Onlar bizim soydaşlarımız. Ukrayna'dan gelecekler. Hangi şartlar altında, ne gibi zorluklar içinde bulunduklarını biliyoruz. Onları burada sıcak bir aile ortamında kabul edeceğiz" diye konuştu.
Kaynak : AA

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahıskalı ailelerin Erzincan'daki evleri hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz